Szkoły zamknięte, a szczecińscy nauczyciele martwią się o uczniów i ich psychikę

2021-03-29 14:42
pusta klasa
Autor: Pixabay.com - domena publiczna

Wprowadzenie kolejnych obostrzeń i całkowite zamknięcie szkół po raz kolejny wydłuża okres nauki zdalnej. "Największym problemem w tej sytuacji jest brak bezpośredniego kontaktu między dziećmi oraz uczniów z nauczycielami" - mówi Teresa Mądry, prezes szczecińskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Wiadomym jest, że jedynie w takich bezpośrednich interpersonalnych kontaktach na żywo zdobywamy tę umiejętność integracyjną i porozumiewania się z innymi ludźmi. Tego niestety zabraknie i myślę, że to jest najważniejszy i najbardziej palący problem. Nie wiedza książkowa, teoretyczna, bo tę wiedze na jakimś poziomie każdy może wyrównać. Natomiast tego rozwoju społecznego nie da się nadrobić lub jest to bardzo trudne do zrobienia. 

I nie chodzi jedynie o czas spędzony w szkolnych ławkach.

Podczas przerw w szkole, dzieci uczą się prawidłowych zachowań społecznych, bo przebywają ze sobą, rozmawiają, dyskutują. To jest niezbędne dzieciom, a w obecnej sytuacji porozumiewają się jedynie za pośrednictwem SMS-ów czy internetu - dodaje Mądry. 

Najnowsze obostrzenia mają obowiązywać do 9 kwietnia. O tym, kiedy szczecińscy uczniowie wrócą do szkół dowiemy się najprawdopodobniej po Świętach Wielkanocnych.

Sonda
Powrót do szkoły po Wielkanocy - powinien nastąpić?
Niebezpieczny pustostan straszy w centrum Szczecina
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE