Sześć gepardów wyjedzie na ulice Szczecina. Przetarg na nowe autobusy rozstrzygnięty!

2021-03-30 8:23
Gepard Autobus
Autor: UM Szczecin

Miasto wybrało dostawcę zeroemisyjnych autobusów, które zasilą szczecińską flotę. Koszt zakupu nowych pojazdów to ponad 16,5 miliona złotych.

Zamówienie obejmuje zakup 6 autobusów jednoczłonowych, niskopodłogowych, fabrycznie nowych, zeroemisyjnych, o napędzie elektrycznym. Pojazdy powinny mieć długość maksymalną 12,50 m i pojemność całkowitą na 75 osób. Układ napędowy powinien być wyposażony w system odzyskiwania energii podczas hamowania i jazdy z góry i wykorzystywania jej do doładowania magazynu energii (tzw. rekuperacji).

Dodatkowo autobusy powinny być wyposażone w system ładowania plug-in, pantograf oraz panel fotowoltaiczny na dachu. Oświetlenie kabiny pasażerskiej ma być wykonane w technologii LED, ponadto znajdą się w niej ładowarki USB oraz system informacji dla pasażerów.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?
Diesel może być ekologiczny jak elektryk | ESKA XD - Prosto z salonu #15
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE