Teatr Letni w Szczecinie

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Szczeciński Central Park bez tajemnic

2022-07-26 11:55

Już w najbliższy piątek i sobotę (29 i 30.07), zarówno szczecinianie jak i turyści będą mieli szansę zobaczyć zmodernizowany Teatr Letni i dowiedzieć się więcej o jego historii. Wszystko w ramach specjalnych spacerów z przewodnikiem.

Szczecinianie są ciekawi historii i wyglądu przebudowanego Teatru Letniego imienia Heleny Majdaniec. Pierwsze zwiedzanie startuje już dzisiaj. Zainteresowanie było jednak na tyle duże, że już w weekend będziemy mieli kolejną okazję na odkrycie tajemnic tej okolicy.

- Spacery odbędą się w dwóch turach. Mieszkańców oprowadzać będzie Pani Małgorzata Duda, przewodniczka, która z pewnością zainteresuje wszystkich uczestników wieloma ciekawostkami. Będzie to okazja by zajrzeć do środka i zobaczyć efekt gruntownej przebudowy Amfiteatru, ale też co jest wartością dodaną, poznać historię wyjątkowego miejsca. Nie będzie tylko o samym budynku i samej konstrukcji Teatru, ale też na pewno parę ciekawych informacji na temat Parku Kasprowicza i otaczającego terenu - mówi Robert Grabowski ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Każde oprowadzanie potrwa około 40 minut. Spacery są bezpłatne, jednak aby w nich uczestniczyć konieczne jest wcześniejsze pobranie biletu.