Szczecińska politologia z wyróżnieniem

2022-08-05 12:41
Uniwersytet Szczeciński
Autor: Grzegorz Kluczyński Uniwersytet Szczeciński

Kategoria "A" czyli jedno z najwyższych wyróżnień trafiło do Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego. Tym samym znaleźli się w gronie nielicznych, którym udało się uzyskać taką ocenę.

Co to oznacza w praktyce?

- Oznacza to, że my jako ośrodek możemy w naszej dyscyplinie  przyznawać wszelkie stopnie naukowe łącznie z doktoratami i stopniem doktora habilitowanego. Drugą kwestią jest wysokość dofinansowania na działalność badawczą, czyli im wyższa kategoria naukowa tym większe środki finansowe ośrodek otrzyma od Ministerstwa na działalność badawczą. Trzeci istotny element to pewna swoboda w kreowaniu kierunków studiów. Praca naszych wykładowców została oceniona jako jedna z najlepszych w Polsce i to dla nas ogromne wyróżnienie - mówi Tomasz Czapiewski, dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego​.

Polecany artykuł:

Pierwsze 4 minuty są kluczowe

Ocenie podlegało 16 dyscyplin naukowych, a 4 z nich otrzymały najwyższą ocenę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE