Bezpieczne kąpieliska

i

Autor: Materiały Prasowe KMP Szczecin

Szczecińska policja apeluje o rozwagę nad wodą

2020-06-23 12:04

W Szczecinie, do dyspozycji mieszkańców są już kąpieliska na Arkonce, Dziewokliczu oraz na jeziorze Głębokie. Przebywając nad wodą warto pamiętać o zdrowym rozsądku i podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Zakaz pływania poza wyznaczoną strefą czy opieka nad dziećmi to tylko kropla w morzu zasad obowiązujących na szczecińskich kąpieliskach:

- Przestrzegajmy zasad regulaminu kąpieliska na którym przebywamy, nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni, nie skaczmy rozgrzani do wody oraz w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet niestety śmiercią w skrajnych przypadkach. Nie pływajmy w miejscach nieznanych, pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę - mówi Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Niestety, wiele osób wchodzi do wody pod wpływem alkoholu, co może okazać się tragiczne w skutkach. Od początku tego roku, do 15 czerwca w Zachodniopomorskiem utonęło 15 osób.

Wybory prezydenckie - jak głosować poza miejscem zamieszkania? Komunikat PKW
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE