morze

Szczecin leży nad morzem? Jaka nadmorska miejscowość znajduje się najbliżej Szczecina?

2023-06-05 13:03

Wciąż wielu Polaków myśli, że Szczecin leży nad morzem. Niestety tak nie jest, aczkolwiek do najbliższej miejscowości z dostępem do Bałtyku jest naprawdę blisko! Wystarczy przejechać kilkadziesiąt kilometrów, aby znaleźć się w nadmorskim kurorcie i uwolnić się od zgiełku miasta. Gdzie jest najbliżej do morza ze Szczecina?

Czy Szczecin leży nad morzem?

Niestety, Szczecin nie ma dostępu do Morza Bałtyckiego. Mimo tego, wokół Szczecina znajdują się duże akweny wodne, w których można spędzić czas na łódce, czy kajaku. Największym zbiornikiem wodnym jest oczywiście jezioro Dąbie, które liczy sobie powierzchnię 56 kilometrów kwadratowych. Oczywiście dwie strony Szczecina dzieli również rzeka Odra, która wpada do pobliskiego Zalewu Szczecińskiego. Nie można zapomnieć o licznych jeziorach, takich jak Szmaragdowe czy Głębokie. Pamiętajmy, mimo braku dostępu do morza, Szczecin wciąż pozostaje miastem portowym!

Nadmorska miejscowość najbliżej Szczecina

A jeśli jednak mamy ochotę na wypad nad morze? Oczywiście to możliwe i o dziwo, bardzo szybkie w realizacji! Wystarczy kilkadziesiąt minut w samochodzie lub pociągu, aby znaleźć się nad polskim morzem. Ale która miejscowość z dostępem do morza znajduje się najbliżej? To oczywiście Międzyzdroje, które dzieli od Szczecina jedyne 96 kilometrów! Według nawigacji, trasa ze Szczecina do Międzyzdrojów wynosi około 1 godzinę i 10 minut. 

Jakie miejscowości niedaleko Szczecina leżą nad morzem?

Oczywiście Międzyzdroje to nie jedyna nadmorska miejscowość, która leży niedaleko Szczecina. Z Międzyzdrojów w kilkadziesiąt minut dojedziemy m.in. do 

  • Świnoujścia
  • Dziwnowa
  • Dziwnówka
  • Pobierowa
  • Rewala
  • Międzywodzia 

Niedaleko znajdują się również niemieckie kurorty, takie jak np.

  • Ahlbeck
  • Heringsdorf
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE