Studenci ze Szczecina muszą się dobrze zaprezentować, żeby mieć dach nad głową

2022-09-30 12:12
mieszkanie na wynajem
Autor: gettyimages

Rok akademicki rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek, a wielu żaków wciąż nie ma gdzie mieszkać. W tym roku popyt na rynku wynajmu nieruchomości zdecydowanie przewyższa podaż i znalezienie w Szczecinie czterech kątów jest niezwykle trudnym zadaniem.

- Tych mieszkań brakuje. W tej chwili są "castingi". Czyli oprócz tego, że jest drogo i chcemy, nakłada się nam to czy właściciel się na nas zdecyduje. Najemców jest tak dużo, że są przeprowadzane te "castingi" i tak naprawdę wszystko zależy od tego czy my się spodobamy, czy damy jakieś lepsze zabezpieczenie, albo czy jesteśmy w profilu inwestora, który nam będzie takie mieszkanie lub pokój powierzał - mówi Mirosław Król, ekspert rynku nieruchomości ze Szczecina.

Taka sytuacja powoduje, że ceny wynajmu szybują w górę.

- Kawalerki zaczynają się od około 1700/1800 złotych, w zależności od tego jaki oferują standard. Najem mieszkania dwupokojowego rozpoczyna się od 2200/2300 w górę - dodaje Mirosław Król.

Z kolei w szczecińskich akademikach wszystkie miejsca są zajęte już od początku września.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE