Straż miejska z Bydgoszczy szuka pracowników! Ten jeden warunek może przekreślić wiele osób

i

Autor: Straż Miejska Bydgoszcz

Straż miejska

Straż Miejska w Szczecinie poszukuje pracowników. Jak zostać strażnikiem miejskim?

2024-04-17 13:59

Już 25 kwietnia w szczecińskiej Netto Arenie rozpoczną się już kolejne targi pracy. Swoje stanowisko będzie tam miała również Straż Miejska, która stale rekrutuje osoby chcące zostać funkcjonariuszami. Jak zostać strażnikiem miejskim? Tłumaczymy cały proces.

Straż miejska w Szczecinie oferuje pracę 

Według najnowszych wiadomości podanych przez Straż Miejską, aktualnie poszukiwanych jest 5 strażników miejskich o stopniu aplikanta:

- Poszukujemy chętnych do pracy w naszej jednostce. Mile widziane osoby otwarte, kreatywne i komunikatywne. Szukamy ludzi z pasją społecznikowską, którym niestraszne są wyzwania. Odporność na niewybredne zaczepki , opanowanie i stoicki spokój to pożądane cechy przyszłego funkcjonariusza Straży Miejskiej - informuje Straż Miejska 

Co wchodzi w skład obowiązków przyszłego funkcjonariusza Straży Miejskiej?

Ochrona porządku publicznego, w tym m.in. działania patrolowo-interwencyjne, podejmowanie czynności w przypadku naruszeń przepisów prawa, ochrona mienia oraz życia i zdrowia mieszkańców, zabezpieczanie zgromadzeń i imprez publicznych – to główne zadania osoby zatrudnionej na stanowisku aplikanta. Oferujemy pracę patrolową w terenie, w systemie trzyzmianowym. Funkcjonariusze Straży Miejskiej pracują w systemie równoważnego czasu pracy, tzn. praca zmianowa, w nocy, w niedziele i święta - wylicza SM w Szczecinie 

Kto może zostać strażnikiem miejskim? 

Aby zostać strażnikiem miejskim trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim trzeba mieć ukończone 21 lat, posiadać obywatelstwo polskie, być niekaranym i posiadać wykształcenie średnie. 

Straż Miejska preferuje kandydatów o wyższym wykształceniu, a także posiadających prawo jazdy kat. B. Te warunki nie są jednak konieczne do przyjęcia na służbę:

Dodatkowo mile widziane będą m.in.: wykształcenie wyższe (na kierunku administracja, bezpieczeństwo publiczne, ochrona środowiska), a także doświadczenie w pracy na stanowisku związanym ze stosowaniem przepisów prawa, doświadczenie w pracy w firmach lub instytucjach zajmujących się utrzymaniem bezpieczeństwa i porządku publicznego, posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi, znajomość języków obcych, wiedza o działalności straży miejskiej i znajomość topografii Szczecina - tłumaczy SM 

Ile zarabia strażnik miejski? 

Strażnik miejski o stopniu aplikanta może liczyć na wynagrodzenie wysokości 4400 brutto, plus premie motywacyjne oraz system nagród uznaniowych. Nowy funkcjonariusz może jednak liczyć na podwyżkę już po roku pracy:

Po roku zatrudnienia możliwość przedłużenia umowy i awansu na stanowisko młodszego strażnika z podwyższonym wynagrodzeniem „trzynastą pensję”, premie i nagrody uznaniowe, bezpłatne szkolenia, pakiet świadczeń socjalnych - wylicza SM

Jeśli chcecie zostać strażnikami miejskimi w Szczecinie, to wszystkie potrzebne informacje odnośnie aplikacji znajdziecie pod tym adresem. Aktualny nabór potrwa do 20 maja tego roku. 

Zobacz także: szkolenie psów policyjnych w Szczecinie! 

Wandalizm zamiast street artu. Smutny obrazek na szczecińskim Łęknie