Fura śmieci i zwłoki psa w Jarze Brzeźnicy w Płocku! Zwierzę rozpaczliwie walczyło o życie [ZDJĘCIA]

i

Autor: elverc117/cc0/Pixabay.com Członkowie grupy Śmieciobranie Płock wybrali się na sprzątanie Jaru Brzeźnicy, gdzie ujawnili duże ilości opadów i zwłoki psa, zdj. ilustracyjne

Przed rachunkami nie uciekniesz, nawet gdy zostawisz je w lesie

2022-05-06 14:22

Przekonała się o tym mieszkanka Szczecina, która zamiast wyrzucić odpady do śmietnika wybrała rejon Puszczy Goleniowskiej.

Na jej nieszczęście w rolę detektywa wcieliła się inna szczecinianka, która natrafiła na stertę śmieci. W niej znalazła rachunki, które doprowadziły Straż Miejską do sprawczyni całego bałaganu.

- Strażnicy ustalili sprawcę wykroczenia. Na kobietę został nałożony mandat w najwyższej wysokości, taki jaki jest przewidziany za to wykroczenie. Dodatkowo zostało nałożone polecenie uprzątnięcia śmieci i zostało to wykonane - mówi Joanna Wojtach, rzecznik szczecińskiej Straży Miejskiej.

Takich przypadków jest niestety więcej, a sprawców można namierzyć na wiele sposobów.

- Mieliśmy takie zdarzenie, że po kawałku dosyć charakterystycznego tynku wywiezionego do lasu ustaliliśmy skąd mogą pochodzić takie materiały - tłumaczy Joanna Wojtach.

Właścicielka śmieci otrzymała mandat w wysokości 500 zł, a za pozostawianie odpadów w lesie grozi grzywna nawet do kilku tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE