Program Społecznik 2021

i

Autor: mat. prasowe

Program Społecznik 2021: Ostatnia szansa, by złożyć wniosek!

2021-04-16 14:00

4 tysiące złotych - to brzmi nieźle, a 10 tysięcy złotych - jeszcze lepiej! Jeżeli masz pomysł na zmiany w swoim otoczeniu, które będą miały pozytywny wpływ na funkcjonowanie lokalnej społeczności, nie czekaj! Złóż wniosek do Programu Społecznik 2021! Na zgłoszenia pozostało już niewiele czasu! Przed nami kolejna szansa, by otrzymać pieniądze na realizację ciekawej inicjatywy.

Czym jest Program Społecznik?

Program Społecznik powstał z inicjatywy Olgierda Geblewicza, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Jego głównym założeniem jest społecznej energii i aktywności obywatelskiej. To właśnie sami mieszkańcy wiedzą najlepiej, jakie są ich oczekiwania od najbliższego otoczenia. Dzięki ich pomysłom i działaniom można sprawić, że jakość życia ulegnie znacznemu polepszeniu - zarówno w małych, lokalnych społecznościach, jak i całej społeczności Pomorza Zachodniego.

– Od samego początku Program Społecznik bazuje na pozytywnej energii ludzi. To wyjątkowe na skalę ogólnopolską przedsięwzięcie, choć dość proste w swoich założeniach. Dofinansowujemy pomysły mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego, którzy chcą coś dobrego zrobić dla swoich „małych ojczyzn”, zmieniają na lepsze swoje miejsce zamieszkania, integrują innych wokół ciekawego pomysłu – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Jednym z głównych haseł bieżącej edycji Programu Społecznik jest "Stawiamy na EKO". Projekty o charakterze proekologicznym zostaną dodatkowo premiowane. To jednak nie koniec. W ramach hasła "Radzimy się młodzieży", organizatorzy liczą na inicjatywę młodej części społeczeństwa, która w trudnym czasie pandemii udowodniła, że w wyjątkowy sposób potrafi podejmować się działań społecznych, wolontarystycznych, a także wykazuje się niezwykłą kreatywnością.

4 lub 10 tysięcy złotych na inicjatywy społeczne

Wnioskodawcy, którzy zgłoszą swoje projekty do Programu Społecznik mogą uzyskać wsparcie finansowe w wysokości 4 tysięcy złotych na społeczne projekty, lub nawet 10 tysięcy złotych na Regionalne Inicjatywy Obywatelskie. Pod uwagę brane są najróżniejsze pomysły, które mogą pozytywnie wpłynąć na nasze otoczenie. Mogą to być działania związane z ekologią, nowymi technologiami, edukacją, rozwojem osobistym czy aktywnością obywatelską.

Program Społecznik 2021 - ostatnia szansa na złożenie wniosku

Drugi nabór wniosku do Programu Społecznik 2021 rozpoczął się 1 kwietnia. Przyjmowanie wniosków zakończy się już wkrótce - 22 kwietnia. Zostało więc niewiele czasu. Nabór wniosków na mikrodotacje i Regionalne Inicjatywy Obywatelskie odbywa się za pomocą generatora wniosków witkac.pl - prostego narzędzia, które działa w bardzo przystępny sposób, przeprowadzając wnioskodawcę przez cały proces "krok po kroku".

Program Społecznik 2021

i

Autor: mat. prasowe

Jakie pomysły można zrealizować dzięki Programowi Społecznik?

Możliwości są nieograniczone. Projekty zgłaszane do Programu Społecznik mogą dotyczyć najróżniejszych dziedzin życia i różnych grup wiekowych.

W gronie wnioskodawców znalazło się m.in. Stowarzyszenie Stołczyn Po Sąsiedzku, które od wielu lat działa na rzecz społeczności zamieszkującej północne dzielnice Szczecina, organizując liczne wydarzenia kulturalne, warsztaty, spotkania, angażując w działania zarówno młodzież jak i seniorów, a także osoby z niepełnosprawnościami.

Kolejnym beneficjentem Programu Społecznik jest Stowarzyszenie Feniks Szczecin, organizacja pozarządowa, która jest doskonale znana mieszkańcom Szczecina i Polic z niesienia dobra osobom potrzebującym i ciężko doświadczonym przez los. Stowarzyszenie od lat wspiera osoby bezdomne i ubogie, prowadząc na terenie Szczecina i Polic schroniska dla osób bezdomnych, a także noclegownię i jadłodajnię.

Wachlarz możliwości Programu Społecznik jest ogromny, dlatego nie warto czekać do 22 kwietnia, lecz już teraz złożyć wniosek i zrealizować nie tylko ciekawy pomysł, ale także marzenia.

- Motywujące do działania jest także to, że docieramy z naszym Programem do nowych grup i środowisk. Przed nami jest jeszcze wiele do zrobienia, dlatego czekamy na Państwa pomysły, zachęcamy do aktywności w życiu społecznym – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Program Społecznik 2021

i

Autor: mat. prasowe

Wszystkie informacje dotyczące Programu Społecznik, a także wszystkich działań odbywających się w ramach bieżącej edycji, można znaleźć w specjalnym serwisie internetowym spolecznik.eska.pl.

Program Społecznik

i

Autor: mat. prasowe
Pomorze Zachodnie

i

Autor: mat. prasowe

Artykuł sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE