Proces szczecińskiego "patojutubera" rusza od nowa

2022-08-02 14:30
Sąd
Autor: pixabay.com

Przed Sądem Okręgowym w Szczecinie ponownie stanie Łukasz W. znany jako "Kamerzysta".

Decyzja została podjęta w związku ze zwolnieniem lekarskim, na którym od ponad pół roku przebywa sędzia prowadząca sprawę. Przypomnijmy, na początku roku miała odbyć się ostatnia rozprawa, na której miał zapaść wyrok. Do tego jednak nie doszło, bo sędzia poszła na zwolnienie:

- Zgodnie z przepisami prawa po półrocznej nieobecności następuje podział referatu i w drodze losowań został wyznaczony kolejny sędzia. Zapoznaje się obecnie z aktami sprawy i będzie wyznaczał termin rozprawy. Ta sprawa będzie prowadzona od samego początku, bo tego wymagają przepisy postępowania, czyli rozpocznie od odczytania aktu oskarżenia, następnie będą przeprowadzane dowody, czy wyjaśnienia oskarżonych. - mówi Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

"Kamerzysta" wraz z dwójką znajomych odpowiada za psychiczne znęcanie się nad niepełnosprawnym intelektualnie chłopakiem. Wszystko zostało nagrane i opublikowane w sieci. Oskarżonym grozi 8 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE