Prezydent Szczecina gościem u znanego youtubera „Winiego”. Ulica Mieszka I priorytetem dla miasta

2022-12-21 10:57
Piotr Krzystek i Wini
Autor: YouTube

Podczas rozmowy poruszano głównie tematy drogowe, ale również odniesiono się do remontów torowisk oraz o tym, która inwestycja będzie priorytetowa.

Piotr Krzystek o drogach w Szczecinie

Jednym z najczęściej pojawiających się pytań w komentarzach, był temat masowych inwestycji w mieście.

- Często to pada. To wynika z rozwiązania urzędniczego i przez UE. Przez papierologię itp., na realizację zostaje około 3 lat (na łączne 7 lat). I jest dylemat: bierzemy pieniądze i rozkopujemy całe miasto czy ograniczamy ilość inwestycji. Przyjąłem założenie, ze skoro jesteśmy w tej Unii, a nie wiadomo, ile będziemy. Jeżeli ktoś mówi, że na stole leżą pieniądze, to biorę. Idziemy na maksa - powiedział prezydent.

Dodał, że w przyszłym roku wszystkie inwestycje dofinansowane z Unii Europejskiej muszą być ukończone, ponieważ do grudnia 2023 trzeba się z tego rozliczyć

Głównym argumentem, dlaczego warto robić remonty, była ulica Struga, która kilkanaście lat temu wyglądała tragicznie, a teraz ma europejski poziom. Miasto do remontu (koszt 100 milionów złotych) dołożyło niecałe 30 milionów złotych.

Poruszono także temat dojazdu do Warszawy. Lotnisko chce się starać o kolejne loty do Warszawy. A jeżeli chodzi o kolej – sam prezydent zaznaczył, że chciałby, aby szczecinianie jak najszybciej mogli dotrzeć do stolicy, jednak to nie zależy od niego.

Prezydent podał ciekawostkę, że przez 14 lat mieszkańcy na inwestycje „wydali” prawie 9 miliardów złotych. Z czego około 2 miliardów pożyczono, 3 miliardy dołożyła unia, a resztę wypracowało miasto. Jest też bardzo dumny z tego, że oświetlenie uliczne nie zostanie wyłączone.

Jednym z jego priorytetów jest zakończenie tematu Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina, ponieważ ta inwestycja odciąży w końcu miasto.

Piotr Krzystek o inwestycjach w Szczecinie

Prezydent wprost powiedział, że budowa Fabryki Wody to koszt około 300 milionów złotych. Jednak inwestycja ma służyć także edukacji, a w to warto inwestować.

Złe wiadomości dla mieszkańców ulicy 26 kwietnia. Budowa torowiska została na razie odłożona w czasie.

- Najpilniejsza jest linia Mieszka I, przez analizę ruchu i potok pasażerski. Na nową perspektywę przeniesiony będzie remont alei Powstańców Wielkopolskich, ul. Kolumba ma być ukończona w przyszłym roku

Wini - kim jest?

Wini, inaczej Winicjusz Bartków to znana i barwna postać. Znana w polskim hip-hopie. Z powodzeniem prowadzi kanał na Youtube, gdzie rozmawia ze znanymi osobami na różne tematy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE