sport

Polskie siatkarki zagrają na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu! Zobacz, jak świętowała Joanna Wołosz z koleżankami

2023-09-25 7:38

Reprezentantki Polski w kobiecej siatkówce po trudnym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu wywalczyły wymarzony awans. Joanna Wołosz z ekipą pokonały w ostatnim meczu Włoszki 3:1. Zobacz, jak dziewczyny świętowały w szatni i co śpiewały po opuszczeniu hali. Koniecznie musisz to obejrzeć!

Polki zagrają na igrzyskach w Paryżu. Znakomity mecz z Włoszkami w Łodzi

Wcześniejsze turniejowe wyniki były ułożone tak, że tylko zwycięzca meczu Polska-Włochy miał wywalczyć bilet do Paryża. Drugi zdobyły Amerykanki, które wcześniej pokonały Niemki. Do tego dochodził fakt, że Włoszki łatwym przeciwnikiem nie są. Pierwszy set był na korzyść Włoch, szczególnie po znakomitej zagrywce Francescy Bosio. Kolejny set także początkowo lepiej wypadał dla reprezentacji z południa Europy, ale Magdalena Stysiak wraz z koleżankami tak łatwo się nie poddała. Polki szybko doprowadziły do wyrównania. Wygrały drugiego seta. W trzecim secie też było tzw. gonienie wyniku, ale decydujący punkt zdobyła Martyna Czyrniańska. Ostatni set to było „być albo nie być” Włoszek. Mogły doprowadzić do 5. seta, jednak Polki w pewnym momencie już prowadziły 22:17. Ostatnią piłkę zakończyła Martyna Łukasik. Wybuchła eurofia, bo Polki awansowały do Igrzysk Olimpijskich 2023 w Paryżu.

Polska drużyna siatkarek po raz ostatni na igrzyskach olimpijskich wystąpiła w Pekinie w 2008 roku - została sklasyfikowana na miejscach 9-12.

Skład reprezentacji Polski:

• Katarzyna Wenerska,
  • Agnieszka Korneluk,
  • Magdalena Stysiak,
  • Magdalena Jurczyk,
  • Olivia Różański,
  • Martyna Łukasik - Maria Stenzel (libero)
  • oraz Martyna Czyrniańska,
  • Joanna Wołosz,
  • Monika Gałkowska,
  • Aleksandra Szczygłowska,
  • Monika Fedusio,
  • Kamila Witkowska.
Siatkarki reprezentacji Polski trenują na ...plaży w Szczyrku.

Polki świętują awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Na Twitterze/X polskim siatkarkom pogratulował Mateusz Morawiecki.

- Serdecznie gratuluję polskim siatkarkom, które swoim dzisiejszym zwycięstwem wywalczyły awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu! Trzymam kciuki za wasze kolejne sukcesy! - napisał premier.

W social mediach za to Joanna Wołosz pokazała małą tajemnicę.

Koniecznie zobacz, jak świętowała siatkarska reprezentacja Polki pań swoją wygraną i awans do igrzysk!

Od dłuższego czasu mówi się też, że polskie siatkarki są fankami piosenek Dody. Jak widać, cieszynka nie zakończyła się na szatni, bo Polki wychodząc z hali zaśpiewały jeden z hitów Dody!