Włoskie Alpy

i

Autor: Maks Daniszewski

Polacy są niechciani na stokach narciarskich?! Bulwersujący artykuł w zagranicznych mediach

2023-02-28 12:02

W pełni trwa aktualnie sezon narciarski. Wielu Polaków wybiera na narciarskie szaleństwo zagraniczne kurorty. Jednak jeden naród jest… zmęczony polskimi turystami. Włoskie media także.

Włosi mają dosyć Polaków i ich szaleństw na stokach narciarskich

Choć w Polsce brakowało śnieżnej pogody, wielu Polaków zarówno w niedawno zakończone ferie, jak i jeszcze w marcu, wybiera się do zagranicznych kurortów skorzystać z narciarskiego szaleństwa. Niestety, Włosi nie są do końca z tego zadowoleni. Powiedzieli „dość”.

Na portalu lavocedeltrentino.it opublikowano artykuł o sytuacji we włoskich kurortach. Jedna z narciarek wręcz z oburzeniem opisała zdarzenia ze stoku.

- Od kilku lat jesteśmy zmuszeni znosić arogancję zagranicznej turystyki, która jak drapieżne ptaki przybywa. Wykorzystuje i nie szanuje ani zasad, ani terytorium – opisuje włoska narciarka.

Zaznacza też, że polscy narciarze spożywają alkohol w schroniskach, a później zjeżdżają na nartach, co stwarza niebezpieczeństwo. Do tego często są agresywni i oraz po prostu głośni. Nie sprzyja to odpoczynkowi.

Zagraniczni turyści uprzywilejowani na stokach?

- Ta turystyka niskiej jakości nie tylko rujnuje środowisko ludzkie, czyni stoki niebezpiecznymi, szkodzi naszej młodzieży, ale nie przynosi Dolinie żadnych korzyści ekonomicznych – opisuje Włoszka.

Portal lavocedeltrentino.it zaznacza, że wielu Włochów ma problem. Zainwestowali w nieruchomości, karnety, a nie mogą spokojnie spędzać czasu na rozkoszowaniu się zimowym szaleństwem. Niektórzy nawet nie mogą z tego skorzystać, ponieważ zagraniczni turyści masowo rezerwują noclegi, co sprawia, że ceny wzrastają.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE