Zmarzlik, Luna, Szpilka

i

Autor: AKPA

wydarzenia

Polacy mają ogromny ból głowy. Jednego dnia trzy wielkie imprezy w całej Polsce! Jak to rozwiązać?

2024-04-23 14:26

Od dłuższego czasu wiadomo, że 12 maja 2024 to będzie niezwykle obfity w wydarzenia dzień. Tylko w tę jedną sobotę odbędą się trzy wydarzenie jednocześnie, z czego dwa stricte sportowe i jedno muzyczne: Grand Prix na żużlu w Warszawie, KSW w Gdańsku i finał Eurowizji 2024 w Szwecji. Czy to konflikt interesu w polskich domach?

Giga sobota dla Polaków. Jednego dnia trzy wielkie wydarzenia. Co oglądać?

12 maja 2024 roku będzie można śmiało nazwać supersobotą, szczególnie dla fanów wydarzeń sportowych muzycznych jak i sportowych:

  • Eurowizja 2024 - finał - 21:00 (być może z występem Luny)
  • KSW w Gdańsku/Sopocie - 19:00 (gwiazdą będzie Artur Szpilka)
  • Grand Prix na żużlu w Warszawie - 19:00 (pojawi się Bartosz Zmarzlik)
  • Ekstraklasa - mecz m.in. Raków Częstochowa z Pogonią Szczecin - 20:00

Patrząc na godziny, trudno będzie połączyć wszystkie wydarzenia. Z doświadczenia wiemy, że w teorii Grand Prix w żużlu skończy się niecałe 45 minut po rozpoczęciu finału Eurowizji (imprezy kolejny rok z rzędu są tego samego dnia). Na różnych forach pojawiły się wypowiedzi, że mogą wystąpić nawet konflikty o... telewizor w domu. Poprosiliśmy kilka osób z różnych grup o wypowiedzi na ten temat.

- U mnie będzie taki problem, że ja chce obejrzeć mecz Pogoni, a żona Eurowizję. Telewizor mamy jeden, więc się zastanawiam, jak to pogodzimy. Na telefonie oglądać nie chce - powiedział dla eska.pl pan Kamil.

Pani Aldona jest fanką sportu. Na jedno wydarzenie jedzie, drugie chciałaby obejrzeć na telefonie.

- Tylko problem będzie taki, że na Narodowym jest fatalny zasięg i pewnie KSW nie będzie działać. Nie chciałam oglądać z odtworzenia, ale chyba będę musiała - powiedziała dla eska.pl pani Aldona.

Za to pan Sebastian jest wyjątkowo fanem Eurowizji, a jego żona - żużla. Będzie wojna w domu?

- Wojna o telewizor będzie na pewno! Rozważam poświęcenie się i obejrzenie początku konkursu na telefonie, żeby żonka obejrzała cały żużelek na telewizji. Musimy o tym porozmawiać - powiedział dla eska.pl pan Sebastian.

Luna interesuje się astrologią. Zapytała gwiazdy o wynik konkursu Eurowizji?