Letni Jarmark Szczeciński

i

Autor: Julia Nogalska

jarmark

Platanowe alejki wypełnią stoiska przepełnione smakołykami i atrakcjami dla dzieci

2024-04-25 9:43

Mowa o Jarmarku Szczecińskim, czyli wielkiej Majówce na Jasnych Błoniach, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez Szczecina. Każdego roku na wydarzeniu pojawia się minimum kilka tysięcy osób.

W tym roku Jarmark Szczeciński będzie trwał aż 5 dni od 1 do 5 maja a udział w nim weźmie aż 130 wystawców. Każdego roku podczas majówki Szczecińskie Jasne Błonia zamieniają się w olbrzymi rodzinny festyn, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym czasie panuje tam niepowtarzalny klimat, który tworzą ludzie oraz wystawcy oferujący wyjątkowe rękodzieło oraz tradycyjną żywność. Jak mówi Organizator jest to wielkie otwarcie letniego sezonu:

- Spacerując wzdłuż alejek będziemy mogli zakupić domowe ciasta, tradycyjne wędliny, chleby na zakwasie, herbaty, kawy, obwarzanki, ryby, sery, oliwki, chałwy, baklawy, miody, kakao i wiele innych. Na fanów rękodzieła czeka nie lada gratka, ponieważ bardzo bogatą ofertę przygotowali dla nich artyści tworzący wyjątkową sztukę od ręcznie wykonywanej biżuterii, drewnianych rzeźb, ceramiki, odzieży po ręcznie wykonywane torebki, artykuły dla dzieci, wyroby ze skóry czy szczotki do pielęgnacji brody dla mężczyzn - mówi Marcin Ziental, organizator wydarzenia.

Dla najmłodszych powstanie miasteczko dmuchanych zamków, trampolin oraz zabaw na wodzie.

To jednak nie koniec.

Jarmark Szczeciński to przede wszystkim szczytny cel, ponieważ każdego roku organizowane są zbiórki charytatywne dla ciężko chorych. W tym roku zbiórka jest wyjątkowa, bo pomoc będzie niesiona Anecie, która co roku była jedną z wystawców podczas Jarmarku Szczecińskiego. Szczęśliwa żona i matka dwóch synów dowiedziała się, że ma nowotwór złośliwy z przerzutami. Namiot zbiórki Pani Anety będzie tuż obok dmuchanych zamków - znakiem rozpoznawczym będą różowe balony.