Parada Motomikołajów w Szczecinie [ZDJĘCIA]

2020-12-05 11:34

Skórzane stroje, a na nich czerwone kubraki, do tego kaski z czerwonymi czapkami i białe brody. Ponad stu motocyklistów przejechało dziś ulicami Szczecina. To kolejna już edycja Motomikołajów organizowanych przez "Motocyklistów o Wielkich Sercach".

Amerykański radiowóz, zabytkowy samochód i ponad setka motocykli wzięła udział w dzisiejszej paradzie Motomikołajów. To coroczna akcja szczecińskich motocyklistów, w ramach której do dzieci z domów dziecka w Szczecinie i regionie trafiają świąteczne paczki. Wszystko organizuje stowarzyszenie "Motocykliści o Wielkich Sercach" ze Szczecina.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa trzeba było nieco zmienić plany. Zamiast wspólnego pikniku z dziećmi na szczecińskiej Arkonce, motocykliści odwiedzą domy dziecka osobiście i wręczą paczki. Przygotowali nawet specjalny układ taneczny.

Parada Motomikołajów w Szczecinie - relacja

Tylko dziś szczecińscy Motomikołaje przygotowali dla dzieci z domów dziecka w sumie 120 paczek. Kolejne mają trafić do najmłodszych w najbliższych dniach.

Święty Mikołaj mieszka w Srebrnej Górze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE