Pandemia koronawirusa to ogromne zagrożenie dla psychiki mieszkańców Szczecina

2020-11-24 11:05 Paweł Czyżewski
depresja
Autor: HolgersFotografie/pixabay.com

I właśnie dlatego pomocną dłoń do mieszkańców Szczecina wyciąga stowarzyszenie "Zawsze z Nadzieją". Na co dzień pomagają osobom zmagającym się z nowotworami. Jednak wyjątkowe okoliczności wymagają wyjątkowych działań.

W związku z tym organizacja oferuje szczecinianom infolinię z pomocą psychologiczną dla osób szczególnie odczuwających skutki pandemii.

- Generalnie wszyscy jesteśmy w kleszczach pandemii, natomiast chodzi o to, abyśmy potrafili poradzić sobie z tymi problemami, które nas dotykają - mówi Aleksandra Białek-Kuczys ze Stowarzyszenia "Zawsze z Nadzieją".

Warto zwracać na pewne objawy obniżenia kondycji psychicznej.

- Osoby, które czują się gorzej, mają problemy ze snem - a jest to pierwszy objaw kłopotów związanych ze zdrowiem psychicznym - lub po prostu mają problemy, kłopoty i nie potrafią sobie z nimi dać rady, nie powinny czekać. Gdy ktoś zobaczy nawet małe oznaki, że coś jest nie tak, powinien zadzwoni, poprosić o pomoc. Nie należy się tego wstydzić! My jesteśmy po to, żeby porozmawiać, wysłuchać i  pomóc każdemu, kto takiej pomocy potrzebuje. W naszym gronie są lekarze psychiatrii, psychologii, a także terapeuci - dodaje Białek-Kuczys.

Dodajmy, że program jest realizowany we współpracy ze szczecińskim Urzędem Miasta.

Dlaczego warto montować czujki czadu?