Ozdoby świąteczne 2022. Trendy na święta Bożego Narodzenia. Choinki, bombki [ZDJĘCIA]

2022-12-16 11:18
Ozdoby świąteczne 2022. Hity na święta Bożego Narodzenia
Autor: Instagram

Święta coraz bliżej, więc niektórzy decydują się na ręcznie robione ozdoby. A co w tym roku przeważa w social mediach?

Ozdoby świąteczne 2022 – urozmaicenie wnętrz

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Pragniemy mieć pięknie ozdobione mieszkania. Niektórzy sami robią ozdoby – inspirują się tym, co zobaczą w Internecie. Wiele osób publikuje specjalne materiały „jak zrobić…”. Krok za krokiem i mamy własną ozdobę! Niektórzy stawiają na zrobione przez kogoś ozdóbki.

- Kiedyś kupowałam co roku ozdoby na jarmarku. Teraz trochę rzadziej, bo mnie inflacja zjada. Uwielbiam robione aniołki, choinki takie z makaronu. Cudne są też mikołajki z włóczki – mówi pani Daria, która jest wielką fanką świąt.

Święta Bożego Narodzenia 2022- choinki zawsze w trendach

Choinka to jest świąteczny klasyk. Można je już kupić od 10 zł do nawet 300 wzwyż. Popularne są nie tylko te klasyczne ze sztucznych igiełek, ale również z makaronów czy wstążek. Te ostatnie są w różnych kolorach. W social mediach widać, że dominuje kolor granatowy, klasyczny zielony, biały oraz bordowy. Niektórzy decydują się na kolorowe choinki.

Ozdoby na święta Bożego Narodzenia 2022 – mikołaj, bombka, a może… krasnal?

Mikołaje i bombki to są już klasyki świąt. Te pierwsze ozdoby są robione z włóczki, ale też i kokardek. Bombki z połączenia wstążek z włóczką. W 2021 roku popularne były „plastikowe kule” z pięknymi malowaniami. W tym roku też są one popularne. Krasnal to jest od jakiegoś czasu nowość. Mały, uśmiechnięty pomocnik Mikołaja może ozdobić nasz dom.

- W tym roku oprócz choinek ze wstążek, mam sporo zamówień na właśnie bombki. Głównie te ze styropianu, które też obklejam kokardkami. W jednym kolorze, chociaż paru klientów prosiło o tęczowe – opowiada nam pani Katarzyna.

Trendy na święta Bożego Narodzenia 2022. Naturalne ozdoby

Tutaj zgodnie z popularnością, coraz więcej osób stawia na ozdoby wykonane z drewna. Pięknie rzeźbione choinki, płaskie bombki, a nawet wieńce! Te ostatnie są również wykonywane z „żywych” gałązek. Często ozdabia się suszonymi liśćmi, kwiatami oraz… trawą.

Kolory ozdób na święta Bożego Narodzenia 2022. Jeden kolor czy tęcza?

Tutaj tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji. Wiele osób stawia na jeden kolor tak jak Daria.

- U mnie co roku dominuje jeden kolor. W 2022 miałam wszystko granatowe. W tym roku stawiam na biel – mówi nam kobieta.

Popularne kolory:

  • czerwień,
  • granatowy,
  • zielony,
  • biały,
  • złoty,
  • srebrny,
  • różowy.

Jednak nie każdy lubi jednobarwne święta – można wybrać różnobarwne ozdoby. Tęcza jest zawsze modna!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE