PKP

Oto roczny rozkład jazdy PKP dla stacji Szczecin Główny. Będą nowe połączenia!

2023-11-20 11:55

Nowy roczny rozkład jazdy PKP i Polregio wchodzi w życie 10 grudnia 2023 i będzie obowiązywał do 14 grudnia 2024. Oprócz wielu zmian dla województwa zachodniopomorskiego w kolejowym rozkładzie jazdy, sprawdziliśmy, jak pociągi będą jeździły dla stacji Szczecin Główny.

Szczecin Główny i roczny rozkład jazdy 2023/2024

Mieszkańcy Szczecina Głównego będą mieli mieszane uczucia z rocznym rozkładem jazdy PKP. Zacznie on obowiązywać 10 grudnia 2023 i będzie trwał do 14 grudnia 2024.

Na pewno na plus będzie otwarcie mostu nad Regalicą. Dzięki temu wiele pociągów stających tylko w Dąbiu, w końcu przejadą przez stację Szczecin Główny. Skorzystają też na to dojeżdżający mieszkańcy Gryfina. Wcześniej musieli jechać naokoło, teraz to się zmieni. W ten sposób Szczecin odzyska połączenia do Zielonej Góry czy Wrocławia.

Niestety, pociągi do Niemiec w wielu przypadkach dalej będą z komunikacją zastępczą.

Widać też uruchomienie dodatkowych połączeń do Świnoujścia - to efekt ruszenia tzw. Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Początkowo ma ona objąć Goleniów, Stargard i Gryfino. W dalszym etapie nawet Police.

Co wielu ucieszy, pojawi się w końcu bezpośrednie połączenie z Łodzią. Wróci IC Włókniarz. Utrzymane też zostaną połączenia sezonowe, a niektóre otrzymają wyższe kategorie.

Sprawdźcie w galerii, jak wygląda roczny rozkład jazdy dla stacji Szczecin Główny.

Dantejskie sceny na PKP w Warszawie. Pasażerowie nie mieszczą się na peronie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE