Nowoczesna technologia w zabytkowych murach

2022-12-06 16:44

W szpitalu na szczecińskich Pomorzanach powstała nowoczesna kotłownia. Inwestycja pozwoli placówce na oszczędności przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

- Wszyscy musimy oszczędzać energię. Kryzys spowodował, że wszyscy ich szukamy. My już generujemy 25% tych oszczędności, a liczymy na to, że docelowo będzie ona u nas wynosiła około 60% - mówi Marcin Sygut dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego numer 2. Nowy sposób ogrzewania pozwoli placówce na większą niezależność.

- Duży jest udział energii odnawialnej, tej energii czystej. Do tego jest to optymalne rozwiązanie i dzięki niemu nie ma zagrożenia dla funkcjonowania szpitala. Wykluczamy takie sytuacje, że miejska sieć cieplna ma awarię i szpital będzie pozbawiony ogrzewania. Tu nie będzie miało to miejsca i pod tym kątem szpital będzie bezpieczny - dodaje Włodzimierz Borniński, projektant technologii.

Dzięki realizacji zadania Szpital otrzymał system, pozwalający monitorować zużycie ciepła na obszarze całej placówki, oraz zarządzać i sterować infrastrukturą z jednego miejsca za pomocą komputera.

Inwestycja została podzielona na etapy. To dopiero pierwszy z nich. Wszystkie prace mają zakończyć się do 2025 roku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE