Niedziela handlowa w grudniu 2022. W które niedziele zrobisz zakupy w Szczecinie?

2022-12-08 10:01
Niedziela handlowa
Autor: Pixabay Niedziela handlowa 26 czerwca - godziny otwarcia sklepów

Grudzień to czas świątecznych zakupów. Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, sklepy w grudniu będą otwarte w niedzielę aż dwa razy. Warto wiedzieć, kiedy będziemy mogli odwiedzić galerie handlowe w Szczecinie, a kiedy czeka nas przerwa od handlu.

Niedziele handlowe w Szczecinie w 2022 roku

W 2022 roku w Szczecinie, tak jak rok temu, handlowych niedziel jest siedem. Do tej pory handel dozwolony był podczas ostatniej niedzieli stycznia, kwietnia, czerwca oraz niedzieli poprzedzającej Wielkanoc. W grudniu czekają nas aż dwie niedziele, podczas których będziemy mogli zrobić zakupy. Wynika to ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, do których przygotowania wymagają większej ilości wizyt w galeriach handlowych i supermarketach.

Które sklepy w Szczecinie będą otwarte w niedziele w grudniu 2022?

W grudniu 2022 roku w Szczecinie czekają nas aż dwie niedziele handlowe:

  • 11 grudnia
  • 18 grudnia

Oznacza to, że w te dni zrobimy zakupy w supermarketach oraz galeriach handlowych, takich jak Kaskada czy Galaxy. Na ostatnią niedzielę 2022 roku, czyli 25 grudnia, przypada pierwszy dzień Bożego Narodzenia, kiedy wszystkie sklepy będą zamknięte.

Zakaz handlu w niedziele

1 marca 2018 r. weszła w życie ustawa ograniczająca handel w niedziele (Dz. U. z 2021 r. poz. 936 i 1891)

- W niedziele i święta w placówkach handlowych zakazany jest handel oraz wykonywanie czynności związanych z handlem, a także powierzanie pracownikowi lub zatrudnionemu (w tym osobie wykonującej pracę w placówce handlowej na podstawie umowy prawa cywilnego jak np. umowa zlecenia) wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem. Zakaz ten nie ma zastosowania w przypadkach określonych w ustawie - podaje Biuro Informacji Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE