Zima wraca na dobre?! Śnieg, mróz, deszcz i burze. Koszmarna prognoza [Prognoza IMGW na 18.04.2024]

i

Autor: pixabay.com Zima wraca na dobre?! Śnieg, mróz, deszcz i burze. Koszmarna prognoza [Prognoza IMGW na 18.04.2024]

pogoda

Najbliższa prognoza pogody dla Polski nie napawa optymizmem. Może wrócić śnieg!

2024-04-18 7:35

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał najnowsze prognozy pogody na 18 i 19 kwietnia 2024. Jak się okazuje, nie będą one pozytywne. Jeszcze kilka dni temu było 20 stopni Celsjusza. Najbliższe dni będą nie tylko z przymrozkami, ale być może nawet i ze śniegiem! Sprawdź szczegóły

Pogoda na 18 kwietnia 2024. Wielki powrót zimy?

Jak przekazuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, obecnie nad Europą dominują głównie niże, ale i jeden wyż, dlatego też mamy takie zmiany pogodowe.

- W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, gdzieniegdzie także deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. Na zachodzie kraju możliwe burze. Wysoko w górach śnieg. Na krańcach północno-wschodnich wysokość opadów do 10 mm. Temperatura maksymalna od 6 st.C do 8 st.C na północnym wschodzie i północy kraju do 9 st.C, 11 st.C na pozostałym obszarze. W obszarach podgórskich około 5 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i północny. Wysoko w górach porywy do 60 km/h - przekazało IMGW.

Temperatura może spaść w nocy nawet do -3 stopni Celsjusza.

Na razie jeszcze na czwartek 18 kwietnia 2024 jeszcze jest wydane ostrzeżenie o przymrozkach. Być może zostanie też wydane te z burzami na zachodzie kraju.

Przez Mazowsze przechodzą potężne wichury. Olbrzymia burza śnieżna uderzyła w stolicę

Pogoda na 19 kwietnia 2024. Zimno, ale co jeszcze?

Czy piątek będzie leszy od czwartku?

- W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w górach śnieg, w Sudetach do 5 cm. Lokalnie możliwe nieliczne burze. Temperatura maksymalna przeważnie od 8 st.C do 12 st.C, w rejonach podgórskich i nad morzem miejscami około 7 st.C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, początkowo przeważnie zachodni, po południu południowy. Wysoko w Sudetach porywy do 100 km/h, w Karpatach do 65 km/h. - przekazuje IMGW.

Zmiany klimatyczne wpływają na Dubaj