Najaktywniejsze społecznie firmy ze Szczecina i regionu z szansą na nagrodę

2021-03-16 13:05
Laureaci plebiscytu w 2020 roku
Autor: materiały prasowe Laureaci plebiscytu w 2020 roku

Przed nami IX edycja plebiscytu ​"Równa firma" organizowanego przez Fundację Biznes Innowacje Networking działającą przy Uniwersytecie Szczecińskim. Poszukiwane są firmy, które na co dzień stosują zasadę społecznej odpowiedzialności biznesu - mówi dr Katarzyna Kazojć, prezes fundacji.

Celem plebiscytu jest wyróżnienie odpowiedzialnych społecznie firm z naszego regionu. Chodzi o takie firmy, które wykazują się ponadprogramową i niewymuszoną prawem dbałością o pracowników, kontrahentów, społeczność oraz środowisko.

Plebiscyt „Równa firma” jest organizowany przez studentów i pracowników Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania US, zrzeszonych w Fundacji Biznes Innowacje Networking. Inicjatorką jest dr Katarzyna Kazojć, która wraz z członkami studenckiego koła naukowego co roku współtworzy to przedsięwzięcie.

- Nagradzamy te najaktywniejsze firmy, które wspierają otoczenie, dbają o pracowników i środowisko. W ten sposób chcemy im podziękować za to całe zaangażowanie i motywować inne firmy do tego, żeby podążały ich śladem. W toku organizacji plebiscytu dostrzegliśmy, że tak naprawdę za tymi wszystkimi działaniami przede wszystkim stoją ludzie i ich też należałoby nagrodzić. Stąd równolegle z plebiscytem "Równa firma" trwają także zgłoszenia do plebiscytu "Manager Roku 2021" - mówi dr Kazojć w rozmowie z Radiem ESKA. 

Do plebiscytu można zgłosić firmy z wszystkich sektorów i o dowolnej wielkości. Zgłoszenie może wysłać każdy. Wystarczy wypełnić krótki formularz, zaznaczając, w której z kategorii firma najbardziej się wyróżnia. Do wyboru są: aktywność społeczna, innowacje społeczne, edukacja i rozwój oraz równy pracodawca.

Zgłoszenia oceni kapituła plebiscytu. Laureat otrzyma statuetkę, tytuł „Równa Firma” oraz możliwość prezentacji przedsiębiorstwa podczas uroczystej gali. Przewidziane są również wyróżnienia dla poszczególnych kategorii. 

Sonda
Czy uważasz, że trzeba wspierać małe firmy i robisz to w czasie pandemii?
Raport z Anteny 16.03
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE