Słuchawki JBL

i

Autor: materiały prasowe Słuchawki JBL Live - nauszne JBL Live 400 BT oraz wokółuszne JBL Live 500 BT. Oba modele dostępne w 4 wersjach kolorystycznych

Na słuchawkach o Szczecinie

2022-06-01 14:44

Przybliżą historię miejskich zabytków i znanych miejsc. Mowa o słuchowiskach, które mają uatrakcyjnić zwiedzanie Szczecina nie tylko turystom.

Dzięki specjalnym kodom QR ​umieszczonym na tablicach informacyjnych dowiemy się więcej o miejskich obiektach. Zawierają one fakty dotyczące miejsca, przy którym się znajdują i opisują dokładnie jego historię. 

Gdzie ich szukać? Znajdziecie je przy Zamku Książąt Pomorskich, Placu Solidarności, Wałach Chrobrego, Placu Orła Białego, Willa Lentza, Ratuszu Staromiejskim, Alei Żeglarzy, Jasnych Błoniach, Filharmonii Szczecińskiej i obok Katedry.

- Na 10 tablicach informacyjnych przy największych zabytkach i atrakcjach turystycznych Szczecina znajdziemy dodatkowy kod QR, za pomocą którego odsłuchamy ciekawych historii i opowieści na temat danego miejsca. Nie są to zwykłe teksty pisane i odczytywane przez lektora, ale są to takie multimedialne spektakle, do których zachęciliśmy i zaangażowaliśmy aktorów. Aby je odsłuchać wystarczy zeskanować smartfonem kod QR, który odsyła nas już bezpośrednio na stronę słuchowiska - tłumaczy Celina Wołosz, rzecznik Żeglugi Szczecińskiej.

Dla przykładu słuchowisko na temat Zamku Książąt Pomorskich opiera się o historię Sydonii von Borck, a słuchowisko dotyczące Placu Orła Białego poświęcone jest opowieści o carycach ze Szczecina.

Każde z multimedialnych opowiadań trwa średnio 6 minut.