Most w Siekierkach po polskiej stronie otwarty po remoncie dla pieszych i rowerzystów

2021-05-14 9:32

Przebudowa dawnej przeprawy kolejowej Siekierki – Neurudnitz po polskiej stronie została zakończona. Niemiecka część mostu ma być gotowa w przyszłym roku.

W czwartek odbyły się odbiory techniczne, więc można już korzystać z ponad 400 metrów ścieżki pieszo-rowerowej nad rozlewiskami Odry i podziwiać okolicę z platformy widokowej – poinformowały służby prasowe zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego.

Prace po polskiej stronie trwały kilkanaście miesięcy. W czwartek ścieżka pieszo-rowerowa (około 330 metrów na moście i 110 metrów na tzw. wyspie mineralnej) oraz platforma widokowa są otwarte. W ramach inwestycji przeprowadzono renowację stalowej konstrukcji, odrestaurowano dwa przyczółki, przygotowano miejsca odpoczynku z ławkami i stojakami na rowery i zamontowano oznakowanie.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Modernizacja mostu realizowana przez stronę niemiecką ma potrwać do czerwca 2022 r.

Z konstrukcją zabytkowej przeprawy komponuje się również platforma widokowa ulokowana na przęsłach mostu – podał urząd. Platforma ma być również schronieniem, dlatego projektanci zaproponowali jej zadaszenie. Osłona od słońca i deszczu jest jednocześnie kolejnym poziomem widokowym.

Most w Siekierkach. Jak dojechać?

Do Siekierek można dotrzeć pociągiem, samochodem lub rowerem. Podróżując koleją należy wysiąść na stacji Godków; przy stacji przebiega ścieżka rowerowa prowadząca na sam most. Jadąc autem najlepiej zaparkować przy starej stacji kolejowej w Siekierkach. Ci, którzy planują dłuższą wyprawę na dwóch kółkach wszelkie wskazówki znajdą na specjalnej stronie.     

Za co mandat na rowerze? Czy na pewno znasz przepisy? QUIZ

Pytanie 1 z 15
Czy kask na rowerze jest obowiązkowy?
EURO 2021 - tak brzmi oficjalny hymn, który zagrzeje piłkarzy do walki!