Most w Siekierkach po polskiej stronie otwarty po remoncie dla pieszych i rowerzystów

2021-05-14 9:32

Przebudowa dawnej przeprawy kolejowej Siekierki – Neurudnitz po polskiej stronie została zakończona. Niemiecka część mostu ma być gotowa w przyszłym roku.

W czwartek odbyły się odbiory techniczne, więc można już korzystać z ponad 400 metrów ścieżki pieszo-rowerowej nad rozlewiskami Odry i podziwiać okolicę z platformy widokowej – poinformowały służby prasowe zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego.

Prace po polskiej stronie trwały kilkanaście miesięcy. W czwartek ścieżka pieszo-rowerowa (około 330 metrów na moście i 110 metrów na tzw. wyspie mineralnej) oraz platforma widokowa są otwarte. W ramach inwestycji przeprowadzono renowację stalowej konstrukcji, odrestaurowano dwa przyczółki, przygotowano miejsca odpoczynku z ławkami i stojakami na rowery i zamontowano oznakowanie.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Modernizacja mostu realizowana przez stronę niemiecką ma potrwać do czerwca 2022 r.

Z konstrukcją zabytkowej przeprawy komponuje się również platforma widokowa ulokowana na przęsłach mostu – podał urząd. Platforma ma być również schronieniem, dlatego projektanci zaproponowali jej zadaszenie. Osłona od słońca i deszczu jest jednocześnie kolejnym poziomem widokowym.

Most w Siekierkach. Jak dojechać?

Do Siekierek można dotrzeć pociągiem, samochodem lub rowerem. Podróżując koleją należy wysiąść na stacji Godków; przy stacji przebiega ścieżka rowerowa prowadząca na sam most. Jadąc autem najlepiej zaparkować przy starej stacji kolejowej w Siekierkach. Ci, którzy planują dłuższą wyprawę na dwóch kółkach wszelkie wskazówki znajdą na specjalnej stronie.     

Za co mandat na rowerze? Czy na pewno znasz przepisy? QUIZ

Pytanie 1 z 15
Czy kask na rowerze jest obowiązkowy?
EURO 2021 - tak brzmi oficjalny hymn, który zagrzeje piłkarzy do walki!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE