Manhattan do likwidacji? Przedsiębiorcy i radni alarmują, że targowisko może zniknąć!

2021-04-20 15:30
Na targowiski Manhattan szczecinianie kupują m.in. owoce i warzywa
Autor: Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Na targowiski Manhattan szczecinianie kupują m.in. owoce i warzywa

Przedsiębiorcy ze szczecińskiego targowiska Manhattan podnieśli alarm i częściowo przyłączyli się do nich radni. Dlaczego to kultowe miejsca może zniknąć z mapy Szczecina?

Chodzi o studium przygotowane przez miasto, które zakłada możliwość poszerzenia drogi i ewentualną częściową likwidację kultowego Manhattanu.

- Skoro dozwolone będzie poszerzenie tej drogi, to będzie to wykonane. Na miejscu Manhattanu staną prawdopodobnie dwa urocze bloczki plus kolejna duża sieciówka, która spowoduje, że te wszystkie firmy, które tutaj funkcjonują, będą musiały zniknąć - przekonuje radna sejmiku, Małgorzata Jacyna-Witt. 

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Od politycznej konferencji odcięli się sprzedawcy z Manhattanu, choć przyznają, że mają obawy. Władze Szczecina uspokajają jednak, że żadnych planów likwidacji targowiska nie ma, a studium jest jedynie wymaganym dokumentem, który reguluje kierunek rozwoju inwestycji w tej części miasta.

Sonda
Czy dostałeś/eś jakąkolwiek pomoc finansową od rządu w czasie pandemii?
Raport z anteny 20.04, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE