Kołobrzeg: Ok. 30 osób podtrutych chlorem na hotelowym basenie. Kilka osób w szpitalu

2021-10-22 17:19
Kołobrzeg: Ok. 30 osób podtrutych chlorem na hotelowym basenie
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Kołobrzeg: Ok. 30 osób podtrutych chlorem na hotelowym basenie

Około 30 osób podtrutych chlorem na hotelowym basenie w Kołobrzegu. Cztery osoby - wśród nich trójka dzieci - trafiły do szpitala. Konieczna była ewakuacja gości z obiektu. Jak doszło do zatrucia?

- Około 30 osób z objawami podtrucia jest pod opieką ratowników medycznych, a cztery osoby, w tym troje dzieci, trafiło do szpitala z basenu jednego z kołobrzeskich hoteli – poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie.

Informację o osobach przebywających na basenie jednego z kołobrzeskich hoteli, u których objawy wskazywały na podtrucie nieustaloną substancją chemiczną, służby otrzymały w piątek przed godz. 13. Jak podał kpt. Tomasz Kubiak, cztery osoby, w tym troje dzieci, zostało przetransportowanych do szpitala, ok. 30 jest pod opieką kilku zespołów ratownictwa medycznego.

 - Zarządzono ewakuację obiektu. Na miejscu jest osiem zastępów straży pożarnej, w drodze jest zastęp rozpoznania chemicznego – poinformował kpt. Kubiak.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE