sport

Igrzyska olimpijskie w Paryżu 2024. Tak będą wyglądali Polacy. "Wygląda jak foliowy dres z bazaru"

2024-04-19 14:06

Polski Komitet Olimpijskich oficjalnie zaprezentował stroje polskich reprezentantów, którzy powalczą o medale na igrzyskach olimpijskich w Paryżu 2024. Choć działacze wydawali się dumni, tak internet nie wykazał się entuzjazmem.

Igrzyska Olimpijskie 2024. Zaprezentowano stroje Polaków

W piątek odbył się nie tylko premierowy pokaz strojów biało-czerwonych na ceremonię otwarcia, ale także strojów sportowych, w który Polacy będą rywalizować i w które nosić będą na co dzień podczas igrzysk w Paryżu. Ubrania firmy adidas miały oficjalną premierę dzień wcześniej w stolicy Francji, gdzie obecni byli polscy olimpijczycy, m.in. młociarka Anita Włodarczyk czy siatkarze Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek.

- Mam nadzieję, że wszyscy będziemy dumni z tego, jak będą wyglądali nasi zawodnicy i nasze zawodniczki. Na pewno na igrzyskach w Paryżu zdobędziemy 300. medal dla Polski. Mam też nadzieję, że tych krążków będzie dużo. Pamiętajmy, że każdy medal to jest ciężka praca naszych sportowców, by najpierw zakwalifikować się na tę imprezę, a następnie by stanąć na podium. Liczę, że Mazurek Dąbrowskiego będzie wielokrotnie grany - podkreślił prezes PKOl Radosław Piesiewicz.

Niektóre stroje wyciekły już dzień wcześniej. Dziennikarze i internauci nie zareagowali za pozytywnie na stroje. Oto wybrane opinie:

  • Powiedzcie, że to jest żart PKOL i Polska nie wystąpi w strojach z wieszaka od pana Henia z podmiejskiego bazarku
  • Jedyne państwo, które może "pochwalić" się lichej jakości, nieczytelnym nadrukiem nazwy kraju. Symbol #znikającaPolska.
  • Ciuchy po domu
  • Z bliska nie wygląda tak tragicznie jednak z daleka wygląda jak sprany dres po dwójce starszego rodzeństwa...
  • Wygląda jak foliowy dres z bazaru na stadionie dziesięciolecia z lat 90. Masakra.

Igrzyska Olimpijskie 2024 - co wiadomo?

XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Paryżu od 26 lipca do 11 sierpnia 2024. Gospodarza igrzysk ogłoszono w 2017 roku zjeździe działaczy w Limie.

Na igrzyskach olimpijskich w Paryżu zobaczymy 38 dyscyplin sportowych. Nową dyscypliną będzie breakdancing.

Aleksandra Lisowska przed igrzyskami w Paryżu