Grosicki Mbappe

Autor: Twitter Pogoń Szczecin

Grosicki i Mbappe - historia jednego zdjęcia

2022-12-06 16:13

Kamil Grosicki i Kylian Mbappe czwartego grudnia spotkali się podczas 1/8 finału Mistrzostw Świata. Mbappe strzelił dwie piękne bramki na miarę awansu dla Francji, a Grosik dał świetną zmianę i zapracował na rzut karny dla Polaków. Dwóch MVP postanowiło zrobić sobie wspólne zdjęcie. Czy łączy ich coś więcej?

Polska - Francja na Mistrzostwach Świata w Katarze

4 grudnia o godzinie 16.00 Polska zmierzyła się z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze. Triumfatorzy poprzedniej edycji okazali się zbyt silni dla biało-czerwonych i pokonali naszą reprezentację 3-1. Bohaterami meczu było dwóch piłkarzy - niezawodny Kylian Mbappe i niespodziewanie... Kamil Grosicki. Ten pierwszy strzelił dwie piękne bramki. Pierwszą w 71 minucie, kiedy zapakował piłkę pod poprzeczką bramki Wojtka Szczęsnego i drugą w doliczonym czasie gry, trafiając prosto w okienko. Dosłownie na minutę przed końcem meczu zabłysnął Kamil Grosicki, który wszedł na boisko w 87. minucie spotkania. W polu karnym nabił jednego z Francuzów, a sędzia Jesus Valenzuela wskazał na rzut karny, z którego skorzystał Robert Lewandowski. Po meczu dwóch MVP swoich drużyn zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie, które na swoim Twitterze umieściła Pogoń Szczecin.

Kamil Grosicki i Kylian Mbappe - co ich łączy?

Kamil Grosicki i Kylian Mbappe byli bardzo blisko spotkania się już 6 lat temu, w francuskiej Ligue 1. Ówcześnie Grosik rozgrywał sezon życia w Stade Rennais, a młodziutki Mbappe debiutował w AS Monaco. Drużyny spotkały się ze sobą 10 września 2016 roku, ale żaden z piłkarzy nie zagrał w tym meczu. 17-letni Mbappe pauzował z powodu urazu głowy, a Grosik wypadł z drużyny ze względu na problemy z mięśniami. Jednak co się odwlecze to nie uciecze, a dwóch piłkarzy zagrało przeciwko sobie na Mundialu w Katarze. Pozostaje nam tylko się zastanawiać, jakby wyglądało spotkanie tych dwóch ówczesnych gwiazd francuskiej ligi.