Ferie nad Bałtykiem. Idealne TOP 10 na wyjazd na ferie nad morzem

2023-02-10 14:55

Znany w branży turystycznej, Magazyn Travelist opublikował ranking dziesięciu miejscowości nad Morzem Bałtyckim, które są idealne na ferie, ale również inne weekendowe lub dłuższe wyjazdy. Niektóre miasta w rankingu zaskakują!

Ferie nad morzem. Gdzie warto jechać?

Jak zaznaczył Magazyn Travelist, zapytali kilkaset osób, gdzie chętnie jeżdżą. Z ogólnopolskiej ankiety wyłoniono TOP 10 najpopularniejszych miejsc.

- Zimą nad morzem można nic nie robić, a jak mawiał Kubuś Puchatek – z nic nie robienia wychodzą najlepsze cosie. I tak, tylko zimą można poczuć niesamowitą lekkość,  spacerując po plaży i nie zatapiając się w piasku. Wreszcie odróżnić mewę od rybitwy i pochwalić się dzieciakom, bo latem to my zajmujemy ich miejsce. W pięknym porcie, wzdłuż którego są klimatyczne tawerny i restauracje, można posłuchać jak przycumowane kutry, ocierając się o odbojniki, wyją i skrzypią, opowiadając niesamowite historie. Można oglądać popis siły morza w czasie sztormu i poczuć krople wody rozbryzgującej o falochron. To świetna lekcja pokory dla dzieci. Można dojechać pociągiem i prosto z dworca, podążając piękną promenadą, poczuć klimat morskiego miasteczka. (…) Jeśli kąpiel w morzu nie wchodzi w grę, liczne baseny w hotelach oferują swoje atrakcje.” - napisał dla Magazynu Travelistm, Paweł S., zwycięzca konkursu na najlepszy argument za zimowym pobytem nad morzem.

Oczywiście, w rankingu znalazły się oczywiste miasta jak, Gdańsk, Sopot czy Kołobrzeg. Jednak niektóre miejscowości zaskakują!

TOP 10 miejsc na wyjazd nad Morze Bałtyckie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE