Eska Rider Show 2

i

Autor: Alicja Zborowska

Eska Rider Show 2 za nami! To był prawdziwy motocyklowy raj!

2022-09-27 6:22

Miłośnicy jednośladów spotkali się w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim, aby zakończyć sezon motocyklowy. Na miejscu pojawiło się ponad 800 maszyn - od zabytkowego BMW z 1937 roku, przez kultowego Komarka, po klasyczne Harleye, po superszybkie ścigacze. Były pokazy, rozmowy o motocyklach i bezpieczeństwie, konkursy i przede wszystkim świetna zabawa.

Projekt Eska Rider Show

Eska Rider Show to nie tylko zlot motocyklowy. Głównym założeniem pomysłu było stworzenie okazji do kilkugodzinnego spotkania z ludźmi zakochanymi w motocyklach, dla których to nie tylko pasja ale dużą część życia. Sam event to mocno przemyślany scenariusz, w którym co kilkanaście minut coś się dzieje - jest zabawa, są pokazy, konkursy ale również merytoryczne rozmowy o technice jazdy, rozwoju umiejętności, bezpieczeństwie i sprawach mocno technicznych.

Widzę ogromy potencjał dla tego wydarzenia. Mimo, że motocykliści w Polsce stanowią niewielki procent użytkowników dróg obecność ponad 800 motocykli na tej imprezie zrobiło na nas duże wrażenie. Dla nas, ludzi z Radia ESKA to idealnie połączenie – mamy mix emocji, muzyki, sportu i czegoś wyjątkowego. Warto wspomnieć, że to jedyny taki projekt realizowany w Polsce, co w sposób szczególny może wzmacniać marketing i wizerunek naszych partnerów. 

W przyszłym roku na pewno zwiększymy swoje zaangażowanie w ten projekt. Czujemy już, że ESKA Rider Show staje się nie tylko eventem ale rozpoznawalnym logo. Ambitnie liczymy że w przyszłości będzie tylko mocniej i więcej – zapewnia Krzysiek Grobela, dyrektor regionalny Radia ESKA.

"Nie piję, nie biorę - jeżdżę bezpiecznie"

Eska Rider Show 2 nie tylko bawiło, ale także uczyło. W ramach akcji "Nie piję, nie biorę - jeżdżę bezpiecznie", którą organizowaliśmy wraz z Pomorzem Zachodnim, porozmawialiśmy na temat przeciwdziałania uzależnieniom oraz o bezpieczeństwie na drogach. Swoją wiedzą podzielili się z nami terapeuci uzależnień oraz policjanci z zachodniopomorskiej "drogówki". Połączyliśmy także przyjemne z pożytecznym. Hasło "Jeżdżę tylko na witaminach" promowało nie tylko trzeźwość, ale też pozwoliło zaspokoić pragnienie motocyklistów. Otrzymywali oni soki z Gospodarstwa rodzinnego Agnieszki i Leszka Jäger.

Przygotowaliśmy atrakcje dla każdego

Nie zabrakło też pokazów i konkursów motocyklowych, które zebrały tłumy w samym sercu drawskiego Parku Chopina. Sprawdziliśmy, który z motocykli robi największy hałas, a chwilę później mogliśmy podziwiać widowiskowy pokaz moto gymkhany. Uczestnicy konkursów mogli liczyć na naprawdę pokaźne pakiety nagród. 

Przez cały czas trwania ERS do dyspozycji przybyłych osób były stoiska, na których mogliśmy m.in. przeprowadzić serwis pojazdu, dowiedzieć się jak dbać o motocykl lub wypożyczyć jednoślad. 

W drogę nie warto ruszać ani zmęczonym, ani głodnym. Właśnie dlatego przez cały czas trwania imprezy mogliśmy odwiedzać Festiwal Smaków Food Trucków. Na nudę nie narzekali też najmłodsi. Na dzieci czekała specjalna strefa dmuchańców, gdzie przez cały dzień mogliśmy zobaczyć szaloną zabawę. Wszystkiemu towarzyszyły hity, które na co dzień możemy usłyszeć na antenie Radia Eska. 

Do zobaczenia za rok!

Śmiało możemy stwierdzić, że w minioną sobotę Drawsko Pomorskie stało się motocyklową stolicą Polski. Już teraz możemy zapewnić, że w przyszłym roku znów pojawimy się w Parku Chopina. Tym razem będziemy otwierać sezon motocyklowy. Zrobimy wszystko, aby kolejna edycja Eska Rider Show zgromadziła jeszcze większą liczbę miłośników jednośladów. Tak więc... do zobaczenia w przyszłym roku!