Zlot Pojazdów Militarnych w Lipianach

i

Autor: mat. prasowe Zlot Pojazdów Militarnych w Lipianach

Program Społecznik

Dziesiątki pojazdów wojskowych w Lipianach. Zlot Pojazdów Militarnych ze wsparciem Programu Społecznik

2022-08-01 6:00

To wydarzenie przyciągnęło do Lipian prawdziwe tłumy miłośników militariów. W dniach 15-17 lipca odbył się tutaj XVII Zlot Pojazdów Militarnych "Ogniem i Mieczem" Wozy bojowe wraz z załogami zaprezentowały się na starej żwirowni pod Lipianami oraz na lipiańskim rynku. Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu Programu Społecznik.

Oficjalna część imprezy rozpoczęła się uroczystym objazdem ulicami Lipian. Po powrocie na uczestników czekały koncerty, tradycyjna wojskowa grochówka oraz zmagania sportowe w ramach V Lipiańskiego Biegu Partyzanta. W programie znalazły się również pokazy wozów bojowych, sprzętu oraz ekwipunku wojskowego.

- Jest to wydarzenie, które stało się już tradycją tutaj, na terenie Gminy Lipiany - mówi Mariusz Przybylski, organizator wydarzenia. - Ten zlot odbywa się już oficjalnie po raz siedemnasty

Na odwiedzających czekał również militarny jarmark. Chętni mogli skorzystać z przejażdżek pojazdami militarnymi, a największą furorę robił tzw. goździk. Gośćmi honorowymi zlotu była reprezentacja Wojska Polskiego z udziałem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Stargardzie.

Tegoroczny zlot swoją obecnością zaszczycili również Olgierd Kustosz, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, Ewa Gąsiorowska-Nawój, wicestarosta pyrzycki, Przemysław Maciąg, członek zarządu powiatu pyrzyckiego, Ireneusz Dykiert, przewodniczący komisji skarg, wniosków i petycji Rady Powiatu Pyrzyckiego i Marta Ciszewska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Lipianach. Prezes zarządu Stowarzyszenia Lipiański Klub Motorowy Partyzanci, Krystian Dusza razem z członkami zarządu stowarzyszenia uhonorowali zasłużonych uczestników zlotu i wręczyli wyróżnienia osobom i instytucjom wspierającym organizację zlotu.

- Świetna impreza na świeżym powietrzu - podkreśla Olgierd Kustosz, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego. - Mieszkańcy, turyści, ale też miłośnicy tych pojazdów mają gdzie się spotkać, mają gdzie zobaczyć te pojazdy w ruchu, jeszcze sprawne. Cieszymy się bardzo, że wpisało się to w koloryt naszego Zachodniopomorskiego.

Zlot Pojazdów Militarnych w Lipianach

i

Autor: mat. prasowe Zlot Pojazdów Militarnych w Lipianach

Zlot Pojazdów Militarnych to impreza cykliczna, która trwa od 2004 roku. Każdego roku impreza przyciąga dużą liczbę fanów tematyki wojskowej oraz turystów. Obecnie Zlot Pojazdów Militarnych w Lipianach znany jest już w całej Polsce. Pasjonaci militariów mają niecodzienną okazję spotkać się, wymieniać doświadczenia jak również oddać się dobrej zabawie w ulubionym stylu. Dla zwiedzających jest to możliwość zobaczenia w akcji starych i już zabytkowych pojazdów militarnych, przejechania się nimi lub zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Organizacja tego wydarzenia nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie wsparcie z Programu Społecznik, dzięki któremu realizowane są różne ciekawe inicjatywy na Pomorzu Zachodnim.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni panu marszałkowi i zarządowi województwa za ten program - dodaje Mariusz Przybylski. - Jest to bardzo dobra idea, która wspiera takie organizacje jak nasza.

Zlot Pojazdów Militarnych w Lipianach

i

Autor: mat. prasowe Zlot Pojazdów Militarnych w Lipianach

Co jeszcze czeka nas w ramach Programu Społecznik?

Wśród zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Programu Społecznik projektów są działania pomocowe i integrujące na rzecz mieszkańców Pomorza Zachodniego i osób, które przybyły do nas z ogarniętej wojną Ukrainy. Zaplanowano m.in.: lekcje języka polskiego, warsztaty florystyczne dla dzieci, wystawę plakatów Szymona Szymankiewiewicza, koncerty, polsko-ukraińskie zmagania sportowe na orliku czy warsztaty kulinarne.

Stało się już tradycją, że Społecznicy razem sprzątają najbliższą okolicę i dbają o środowisko naturalne. W tym roku znów powstawać będą domki i hotele dla owadów, balkonowe ogródki warzywno-ziołowych czy ekokwietniki.

Dzięki wsparciu Programu Społecznik, w całym województwie organizowane są rajdy rowerowe, zmagania sportowe dla dzieci, turnieje tańca, zawody biegowe, turnieje gier planszowych czy zawody wędkarskie. Prowadzone są też programy profilaktyczne, promujące zdrowy tryb życia. Społeczniczki i Społecznicy zwracają też uwagę na problem marnowania żywności oraz zachęcają do idei recyclingu.

Dofinansowane projekty będą realizowane do końca 2022 roku.

Masz pytania?

Wszelkie informacje o realizacji Programu Społecznik 2019 - 2021 znajdują się:

  • na stronie internetowej Operatora - Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A www.karrsa.eu,
  • w zakładce SPOŁECZNIK na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego www.wzp.pl,
  • na profilu Programu Społecznik na Facebooku,
  • w specjalnym serwisie na eska.pl.
Program Społecznik

i

Autor: mat. prasowe Program Społecznik
Pomorze Zachodnie

i

Autor: mat. prasowe

Artykuł sponsorowany