Coraz bardziej napięte relacje na linii miasto - pracownicy MOPR

2021-11-19 10:00
protest MOPR
Autor: Paweł Czyżewski

Ci drudzy domagają się podwyżek w wysokości 1200 zł brutto. Miasto wychodzi z propozycją podwyższenia pensji, ale o 210 zł brutto czyli o tyle, o ile zostanie podwyższona od przyszłego roku kwota pensji minimalnej. Rozżaleni takim przebieg sprawy pracownicy nie zgadzają się z takim rozwiązaniem i dlatego protestują.

Nasze wynagrodzenie jest bardzo zbliżone do pomocy, jaką otrzymują nasi klienci. Nikt nie widzi jaką pracę my wykonujemy w tym mieście. Być może Pan Prezydent potrzebuje konkretnego wskazania palcem, co się dzieje jeżeli nas w mieście nie będzie i nie będziemy pracować. 

- Boli mnie to, że znajdują się pieniądze w budżecie miasta na inwestycje, a tak naprawdę my pracujemy za 2,5 tys. zł i wiele z nas musi podejmować się dodatkowych prac, żeby mieć za co żyć.

- My oczywiście nie zamykamy się na negocjacje i na nowe propozycje ze strony władz Szczecina. My chcemy po prostu godnie żyć i być sprawiedliwie wynagradzanymi za swoją pracę. Nie ma konkretnego terminu zakończeniu protestu. Będziemy strajkować aż do skutku. 

Mówią pracownice szczecińskiego MOPR-u, które przyłączyły się do protestu. 

W większości przypadków oficjalnym powodem absencji są zwolnienia lekarskie i urlopy wypoczynkowe. Jednak jak już dziś słyszeliście na naszej antenie jest to rodzaj protestu pracowników, którzy domagają się podwyżek.

W MOPR nieobecnych jest 276 pracowników na 462. Absencja dotyczy większości naszych działów, natomiast biura obsługi interesantów są otwarte, dyżurują w nich osoby, które są obecne w pracy, więc klienci mogą złożyć swoje wnioski. Zadania realizowane są w trybie interwencyjnym, skupiamy się na najpilniejszych sprawach, które wymagają natychmiastowej realizacji. To jest nap. pilne przyznanie usług opiekuńczych lub zakup leków - mówi Maciej Homis, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. 

Bez zakłóceń działają pracownicy odpowiedzialni za przewóz osób niepełnosprawnych. Co ważne mieszkańcy Szczecina korzystający z pomocy opiekunów socjalnych także uzyskają wsparcie. Ta grupa pracowników jest zatrudniana przez firmę zewnętrzną.

Po pijanemu rozjechał bohaterskiego Kubę. W Szczecinie rozpoczął się proces Ukraińca
Sonda
W której części Szczecina żyje się najbezpieczniej?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE