Budowa drogi S3 Szczecin - Świnoujście. Sprawdzamy postępy

2022-10-27 11:57

W tym roku ruszyła budowa drogi ekspresowej S3, która docelowo ma ułatwić komunikację pomiędzy Szczecinem a Świnoujściem. Na odcinku, który rozpoczyna Dargobądz, od kilku miesięcy trwają prace bitumiczne. Sprawdzamy, na jakim etapie znajduje się budowa trasy.

Droga ekspresowa S3 Szczecin - Świnoujście 

Postępujące prace nad drogą ekspresową S3 to niewątpliwie dobra wiadomość, dla wszystkich miłośników wypoczynku nad morzem. Długie, często kilometrowe korki, na stałe zapisały się w krajobrazie wakacyjnych podróży. 67 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej ma rozwiązać ten problem. Wzmocnione drogi, nowe węzły drogowe, wiadukty, a nawet tunele, to tylko część planowanych inwestycji. Budowa trasy zaplanowana jest na 2024 rok. Jak podaje Murator, koszty budowy pokrył niemały kredyt: 

Wartość kredytu to 250 mln euro. Kwota ta zasili zarządzany przez BGK Krajowy Fundusz Drogowy, który finansuje budowę dróg krajowych.

Jak przebiegają prace na "S Trójką"?

Aktualnie przeprowadzany jest gruntowny remont odcinka Świnoujście - Dargobądz. 17-kilometrowy odcinek ma być wyposażony w 20 obiektów mostowych, w tym przebiegających nad liniami kolejowymi. Powoli rusza też praca nad wykończeniem dróg:

- Obecnie dla części obiektów prowadzone są już betonowania. Finał prac związanych z tą inwestycją przewidziany jest na II kwartał 2024 roku - podaje GDDKiA Szczecin

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE