Budki lęgowe dla jerzyków od szczecińskich leśników miejskich. Można się po nie zgłaszać

2021-04-26 11:41
Budki lęgowe dla jerzyków
Autor: ZUK Szczecin

Na co dzień leśnicy miejscy przygotowują altany, tablice informacyjne czy ławki - teraz wyprodukowali 75 budek lęgowych dla jerzyków.

Te mają trafić w ręce szczecinian. Każdy zestaw składa się z 5 budek, a że nie wiesza się ich pojedynczo, to do rozdania jest 15 takich zestawów. Otrzyma je pierwszych 15 osób, które zadeklarują chęć ich odebrania u leśniczego Anity Wasiuk pod adresem anita.wasiuk@zuk.szczecin.pl.

- To jeden z naszych prezentów dla szczecinian. W ubiegłych latach mieszkańcy dopytywali, czy mamy takie budki. Skupialiśmy się jednak na przygotowaniu karmników dla ptaków, które rozdaliśmy chyba wszystkim szkołom podstawowym czy przedszkolom w naszym mieście. Gdy praktycznie nasze karmniki są już wszędzie, przyszedł czas na coś innego - mówi Krzysztof Matuszak z Wydziału Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Aby budki spełniły swoją funkcję, należy powiesić je na znacznej wysokości - najlepiej na elewacji budynku.​

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Raport z anteny 26.04, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE