90 metrów długości i ponad 5 metrów zanurzenia

2022-07-14 12:47
Żagle 2022
Autor: Centrum Żeglarskie w Szczecinie

To największa gwiazda wydarzenia Żagle 2022. Blisko 65 letni okręt wraca do morskiej służby po 5 latach przerwy.

GORCH FOCK, bo o nim mowa jest drugim okrętem noszącym tę nazwę i piątym okrętem tej klasy. Jego cztery siostrzane okręty, zbudowane w tej samej stoczni przed II wojną światową, są nadal aktywne w służbie w różnych krajach, gdzie są używane jako okręty szkoleniowe dla kadetów marynarki wojennej.

Polecany artykuł:

Pobiegną za zdrowiem!

Gorch Fock to niemiecki trójmasztowiec wybudowany w 1958 roku. Niedawno zakończył się jego remont, który trwał 5 lat. Początkowo jego naprawy wyceniono na blisko 10 milionów euro. Ostateczna kwota urosła do 135 milionów euro. Na co dzień szkoli się na nim oficerów Niemieckiej Marynarki Wojennej. Oficerowie i kandydaci na podoficerów przechodzą tutaj szkolenie praktyczne i teoretyczne. Od 1960 roku GORCH FOCK regularnie uczestniczy w dużych międzynarodowych imprezach żeglarskich i regatach. Statek będzie można podziwiać w Szczecinie już za miesiąc.

Tegoroczne "Żagle 2022" odbędą się w dniach 19-21 sierpnia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE