ZSZ nr 3 zostaje przy Szkolnej. Zaskakująca decyzja władz powiatu starachowickiego

2020-09-24 10:29
ZSZ nr 3 zostaje przy Szkolnej. Zaskakująca decyzja lokalnych władz
Autor: Dawid Bąk ZSZ nr 3 zostaje przy Szkolnej. Zaskakująca decyzja lokalnych władz

Nie będzie zamiany nieruchomości między Powiatem, a Gminą Starachowice. Zespół Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach zostanie w swojej dotychczasowej lokalizacji, czyli przy ulicy Szkolnej. Poszukujemy najlepszych rozwiązań dla lokalnej społeczności, dlatego po długim procesie przygotowania do przeniesienia ZSZ nr 3 na ulicę Leśną postanowiliśmy wycofać się z tej operacji​ powiedział dziś starosta Piotr Babicki.

Po długiej batalii trwającej od 2018 roku, nauczycieli i rodziców zarówno ze szkoły podstawowej nr 11 jak i ZSZ nr 3, lokalne władze postanowiły zakończyć proces zamiany obiektów. Jednocześnie starosta zapowiedział złożenie wniosku o dofinansowanie termomodernizacji budynku i hali przy ulicy Szkolnej.

zsz nr 3
Autor: ZSZ nr 3 Starachowice

Słuchamy głosu społeczności lokalnej, gron pedagogicznych z ZSZ nr 3 i SP 11 i innych życzliwych, którzy dobrze życzą edukacji w gminie i powiecie starachowickim. Chcielibyśmy poinformować że nie będzie zamiany nieruchomości pomiędzy gminą i powiatem. Nadal uważamy, że lokalizacja przy ulicy Leśnej byłaby dla ZSZ nr 3 najlepsza - powiedział dziś starosta Piotr Babicki.

Dziś powiat złoży wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych opiewający na kwotę 8 mln zł na kompleksową termomodernizację szkoły, hali sportowej i remont hali sportowej. Sprawę pozytywnego rozstrzygnięcia tego wniosku polecam wsparciu wszystkich, szczególnie parlamentarzystów, dla których ważny jest los oświaty w naszym powiecie. Jest szansa na uzyskanie 100% dofinansowania tej inwestycji - napisał na fb starosta.

Co w takim razie z budynkiem po byłym gimnazjum na Leśnej?

Budynek byłego gimnazjum nr 3 przy ulicy Leśnej
Autor: Dawid Bąk Budynek byłego gimnazjum nr 3 przy ulicy Leśnej

Budynek po Gimnazjum nr 3 chcemy przeznaczyć na potrzeby „Eko" szkoły. Po publikacji informacji na temat tego projektu odebraliśmy mnóstwo pozytywnych ocen od uczniów, rodziców, nauczycieli a także radnych rady miejskiej. Dlatego postanowiłem dać temu projektowi szansę realizacji powiedział prezydent Marek Materek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE