"Znalezione nie kradzione". Skarżyszczanin przywłaszczył 9 tys. złotych

2021-10-26 11:08
Znalezione nie kradzione. Skarżyszczanin przywłaszczył 9 tys. złotych
Autor: pixabay.com "Znalezione nie kradzione". Skarżyszczanin przywłaszczył 9 tys. złotych

Za przywłaszczenie blisko 9000 złotych odpowie 47-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej. Wykonując prace porządkowe znalazł pieniądze, które wypadły z kieszeni właścicielowi posesji. Zamiast oddać gotówkę, zabrał ją i pożytkował na codzienne potrzeby.

W poniedziałek, 25 października skarżyscy kryminalni ustalili, że niekarany dotąd 47-latek mógł przywłaszczyć cudze pieniądze. Udali się do potencjalnego właściciela gotówki. Wówczas zdziwiony mężczyzna potwierdził, że brakuje mu prawie 9000 złotych. Był przekonany, że pieniądze właściwie zabezpieczył - relacjonuje Jarosław Gwóźdź, rzecznik prasowy KPP w Skarżysku-Kamiennej.

Podczas przeszukania mieszkania podejrzewanego 47-latka, policjanci odnaleźli blisko 6500 złotych.

Szybko wyszło na jaw, że kilka dni wcześniej wykonywał on prace porządkowe na posesji pokrzywdzonego. Wówczas odnalazł plik banknotów, które najpewniej wypadły właścicielowi z kieszeni. Zamiast oddać znalezisko, nieuczciwy pracownik zaczął wydawać nie swoją gotówkę. Został zatrzymany i najpewniej usłyszy zarzut przywłaszczenia.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Co tutaj nie pasuje do reszty?

Pytanie 1 z 10
Która figura nie pasuje do pozostałych?
Uwaga na oszustów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE