kUŚ

i

Autor: Bartosz Manicz

"Złożyłam skargę o przestępstwie". Radna Kuś pozywa Prezydenta Materka

2023-02-01 17:26

"Powinniśmy się spotkać w sądzie i Prezydent Materek powinien wyjaśnić w jaki sposób blokowałam środki na budowę ośrodka dla osób z chorobą Alzheimera w Starachowicach" - mówi radna PIS Agnieszka Kuś. Radna złożyła skargę o przestępstwie ściganym z oświadczenia prywatnego to jest pomówienia jej jako samorządowca [...] przez Marka Materka.

W związku z informacjami, jakie ukazały się w ubiegłym tygodniu na profilu prezydenta Materka, a później były cytowane w mediach radna Kuś przygotowała oświadczenie:

Złożyłam skargę o przestępstwie, ściganym z oświadczenia prywatnego to jest pomówienia mnie jako samorządowca, radnej rady powiatu w Starachowicach, dyrektora WORD w Kielcach przez Marka Materka, pełniącego funkcję prezydenta miasta Starachowice o postępowanie, które poniża mnie w opinii publicznej i naraża na utratę zaufania potrzebnego do zajmowania w.w. stanowisk oraz prowadzenia działalności społecznej  - poinformowała radna Kuś podczas dzisiejszej konferencji.

Dokładnie chodzi o post prezydenta Materka, w którym napisał: " Członkowie PIS nie blokujcie budowy ośrodka dla osób z chorobą Alzheimera w Starachowicach"

To sprowokowało dyskusję mającą na celu wzmocnienie efektu poniżenia mnie w opinii publicznej i utratę zaufania publicznego Taką skargę złożyłam wczoraj na policję. Ta skarga trafi do sądu i mam nadzieję, że tam pan prezydent udowodni, że ja jako radna PIS blokowałam środki na budowę ŚDS - powiedziała Kuś. Po tym poście wylał się na mnie hejt, to jest żenujące, że prezydent miasta dopuszcza do takich sytuacji. Widocznie sprawia mu to radość, to świadczy o jego bardzo niskim poziomie - dodała.

kus

i

Autor: Bartosz Manicz

Skarga wpłynęła wczoraj (31.01) na policję, następnie ma trafić do sądu.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE