W Starachowicach może spaść nawet 15 cm śniegu! Kiedy zima zaatakuje?

2022-11-23 12:00
Przed nami pierwszy tego sezonu poważniejszy atak zimy w Starachowicach
Autor: Dawid Bąk Przed nami pierwszy tego sezonu poważniejszy atak zimy w Starachowicach

Wiele regionów Polski pierwszy tego sezonu atak zimy ma już za sobą. Wkrótce zimowe akcenty mają się pojawić w województwie świętokrzyskim. Nad Morzem Śródziemnym utworzył się niż Denis, który przyniesie załamanie pogody również u nas. Musimy liczyć się z dużymi ilościami wilgoci. Niewykluczone, że jutrzejszego poranka w Starachowicach pojawią się białe krajobrazy.

Wieczorem i w nocy ze środy na czwartek spodziewane są marznące opady deszczu, które będą przechodzić w śnieg. Na drogach ma się zrobić ślisko. Trudne warunki szykują się też jutrzejszego poranka, zwłaszcza że temperatura spadnie w okolice -1 stopnia. Do południa spodziewana jest również kolejna porcja śniegu, a widzialność mogą ograniczać gęste mgły.

Przed uderzeniem zimy w południowo-wschodniej i centralnej części kraju ostrzega portal Twoja Pogoda.

Załamanie pogody przyniesie nam tzw. niż genueński, który zawsze charakteryzuje się bardzo dużymi ilościami wilgoci. Tym razem zamiast deszczu przyniesie śnieg, miejscami w bardzo dużych, paraliżujących ilościach. Śnieżyce wkroczą w środę (23.11) wieczorem nad regiony południowo-wschodnie, a w nocy ze środy na czwartek (23/24.11) i w czwartek (24.11) w ciągu dnia rozprzestrzenią się na całą wschodnią i centralną część kraju.

W tym czasie ma spaść przeważnie do 5-10 centymetrów śniegu, jednak miejscami nawet do 15 centymetrów. Pod koniec tygodnia w Starachowicach spodziewane jest delikatne ocieplenie.

Ostrzeżenie IMGW dla powiatu starachowickiego
Autor: IMGW Ostrzeżenie IMGW dla powiatu starachowickiego

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?
Warszawa szykuje się do świąt. Na ulicach zawisła iluminacja, na placu Zamkowym stanęła choinka
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE