To nie był mistrz w swoim fachu. Chciał ukraść BMW, jego upór trwał 10 godzin

2021-01-12 10:31 DaB
Chciał ukraść BMW, jego upór trwał 10 godzin
Autor: Świętokrzyska Policja Chciał ukraść BMW, jego upór trwał 10 godzin

Wyjątkowym uporem "popisał się" mieszkaniec powiatu szydłowieckiego, który próbował ukraść BMW zaparkowane na jednym ze skarżyskich parkingów. Policjanci ustalili, że w aucie mógł spędzić nawet 10 godzin, usiłując je uruchomić. Został przyłapany na gorącym uczynku przez właścicieli samochodu. Teraz grozi mu nawet 10 lat za kratkami.

W piątek, 8 stycznia około godziny 10:00 skarżyscy policjanci otrzymali niecodzienne zgłoszenie. Z jego treści wynikało, że właściciele osobowego bmw, zastali w aucie obcego mężczyznę. Nieproszony gość miał majstrować przy kostkach instalacji elektrycznej pojazdu. Na miejscu policjanci zastali 21-latka z powiatu szydłowieckiego, z którym kontakt był utrudniony. Właściciel niemieckiego wozu oświadczył, że w czwartkowy wieczór zaparkował i zamknął bmw na miejscu parkingowym.

Chciał ukraść BMW, jego upór trwał 10 godzin
Autor: Świętokrzyska Policja Chciał ukraść BMW, jego upór trwał 10 godzin

Próba kradzieży auta to nie jedyny grzech mieszkańca powiatu szydłowieckiego.

Policjanci ujawnili przy 21-latku zawiniątko z niewielką ilością białego proszku, który wstępnie został zakwalifikowany jako amfetamina. Podczas czynności wyszło na jaw, że nieudolny rabuś widziany był w samochodzie już po północy. Prawdopodobnie chciał uruchomić pojazd ingerując w instalację elektryczną, jednak przerosło to jego umiejętności - relacjonuje Jarosław Gwóźdź, rzecznik prasowy KPP w Skarżysku-Kamiennej.

W sobotę niekarny 21-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do BMW wartego 12 000 złotych. Do zarzutu nie przyznał się i nie złożył wyjaśnień. Wkrótce będzie tłumaczył się przed sądem. Mieszkaniec powiatu szydłowieckiego za próbę kradzieży auta może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Wpadł złodziej mercedesa wartego pół miliona złotych. Wcześniej ukradł jeszcze dwa.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres internet_radio@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!