Terenowa Integracja dla Choinki czyli RAJD AUT! To dla chorego Mikołaja z Gminy Brody

2021-12-02 11:39
Terenowa Integracja dla Choinki czyli RAJD AUT! To wsztstko dla chorego Mikłaja z Gminy Brody
Autor: Szymon Zawłocki Terenowa Integracja dla Choinki czyli RAJD AUT! To wsztstko dla chorego Mikłaja z Gminy Brody

W najbliższą sobotę (4.12) w powiecie starachowickim odbędzie się Ogólnopolska Terenowa Integracja dla Choinki. Jest to rajd aut 4x4. Impreza połączona będzie z akcją charytatywną na rzecz chorego Mikołaja Leszczyńskiego z gminy Brody. Rajd organizują: Wertep Brody i Off Road Starachowice Team. Udział w akcji zadeklarowało już ponad 80 załóg.

Wertep Brody i Off Road Starachowice Team organizują wspólnie 8 edycję Choinki Off Road OTI 2021.

W tym roku zbieramy pieniądze na rzecz chorego chłopca, Mikołaja Leszczyńskiego z Gminy Brody - mówi Szymon Zawłocki z Wertep Brody. Będzie dużo technicznej jazdy, błota, piachu, stromych podjazdów i małych trawersów. Spotykamy się na ulicy Radoszewskiego 36 w Starachowicach, tam jest baza rajdu. Udział w zlocie zapowiedziało już ponad 80 załóg z całej Polski.

Cała grupa samochodów podzielona jest na trzy klasy - opowiada Zawłocki. Są to dwie klasy ciężkie, wyczynowe jest też trasa dal aut wyprawowych, takich które są używane do turystyki rodzinnej.

Trasa Rajdu OTI 2021

Trasa prowadzi przez trzy gminy - Gmina Starachowice, Gmina Brody i Gmina Kunów. Uczestnicy zwiedzają najciekawsze rejony, niedostępne dla zwykłych aut. Po drodze są pewne zadania terenowe do wykonania. To tzw. PKP-y, gdzie uczestnicy zbierają pieczątki. Osoby, które chciałyby zobaczyć jak wygląda rywalizacja, taka stricte sportowa zapraszamy na ulice Kornatka na os. Michałów. Tam będą wyznaczone trasy w formie pętli. Zapewniamy, że będzie na co popatrzeć - dodaje Zawłocki.

zawlocki
Autor: Szymon Zawłocki

Akcja połączona będzie ze zbiórką pieniędzy na rzecz chorego chłopca, Mikołaja Leszczyńskiego z Gminy Brody.

Chłopiec jest chory na neuroblastome czwartego stopnia, to bardzo ciężka odmiana raka - mówi Katarzyna Stodulska z Off Road Starachowice Team. Mikołaj jest już po pierwszym cyklu immunoterapii, tych cykli będzie kilka. Pierwszy Mikołaj bardzo ciężko przeszedł, ale na szczęście jak powiedzieli mi jego rodzice, dochodzi do siebie. Na leczenie Mikołaja potrzeba około milion złotych.

mikolaj
Autor: facebook.com/Marek Materek

Przez cały czas można wspierać leczenie Mikołaja poprzez udział w licytacjach w grupie na fb „Zdążyć przed Panem Bogiem, starachowicka grupa licytacyjna”, :https://www.facebook.com/groups/218772700344279

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy?

Pytanie 1 z 12
"Luty" oznaczał w języku staropolskim miesiąc...
Remont ul. Konstytucji 3-go Maja w Starachowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE