Świętokrzyskie: Pijany 19-latek wjechał w dom. Pasażera wyciągali strażacy

2023-01-13 17:05
pinczow
Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

Do tego zdarzenia doszło dziś w nocy w miejscowości Kopernia, w gminie Pińczów. Samochód osobowy zjechał z drogi, uderzył w barierę ochronną, a następnie uderzył w ścianę domu. Jak się okazało 19-letni kierowca był pod wpływem alkoholu. 21-letniego pasażera z auta wyciągali strażacy, doznał poważnych obrażeń.

Świętokrzyskie: Pijany 19-latek wjechał w dom. Pasażera wyciągali strażacy

O zdarzeniu służby ratunkowe zostały powiadomione przez świadków, którzy jeszcze przed wypadkiem zwrócili uwagę na sposób jazdy kierowcy Audi. Wszystko wskazywało na to, że jadący niemieckim autem może być pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie na luku drogi zjechał z jezdni, uderzył w barierki, a następnie w ścianę budynku mieszkalnego. Audi uległo zniszczeniu, a jego kierowca i pasażer doznali obrażeń ciała. Kierowcę udało się uwolnić świadkom zdarzenia. Pasażera musieli wyciągać strażacy - informuje policja.

pijany
Autor: Świętokrzyska Policja

Po sprawdzeniu okazało się, że 19-letni kierowca Audi miał w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu. Odpowie więc za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ważne jednak okażą się badania pasażera. Jeśli jego obrażenia ciała będą poważniejsze występek zostanie zakwalifikowany jako wypadek drogowy. To z kolei dla sprawcy wiąże się z możliwością wydłużenia kary do lat 3 - informuje policja.

pijany
Autor: Świętokrzyska Policja

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE