Świętokrzyskie: Dwa dni, dwie seniorki o mały włos od tragedii na torach

2021-09-22 16:19
 Dwa dni, dwie seniorki o mały włos od tragedii na torach
Autor: Świętokrzyska Policja

Groźny wypadek kolejowy miał miejsce wczoraj (22.09) rano w miejscowości Kije. 75-letnia kobieta weszła na tory tuż przed nadjeżdżającym składem. Została potrącona, na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 10.00 w miejscowości Czostków (powiat włoszczowski). 80-letnia kobieta weszła na tory tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Znalazła się pod składem, na szczęście z całego zdarzenia wyszła bez obrażeń.

Wczoraj (21.09) rano ok. 7.40 maszynista składu ważącego ponad 4400 ton kilkadziesiąt metrów przed lokomotywą zauważył osobę pieszą, która wtargnęła na tory w miejscu niedozwolonym. Kiedy dał jej sygnał dźwiękowy i rozpoczął hamowanie piesza zaczęła się cofać. Rozpędzony pociąg nadjechał jednak zbyt szybko. Kobieta została uderzona bokiem lokomotywy. Skład zatrzymał się dopiero 300 metrów dalej. Chociaż potrącona była przytomna to medycy na miejsce zadysponowali Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które natychmiast przetransportowało ją do Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach. Tam się okazało, że ma obrażenia miednicy, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci dowiedzieli się też, że 75-latka, która mieszkała w pobliżu torowiska od dawna skracała sobie przejście w miejscu, przy którym ustawiony był znak zakazujący przechodzenia przez tory. Dzisiaj postąpiła jak zwykle. Jej droga przecięła się jednak z nadjeżdżającym składem, którego, zapewne z przyzwyczajenia, się nie spodziewała. To o mały włos nie doprowadziło do tragedii - informuje świętokrzyska policja.

Dwa dni, dwie seniorki o mały włos od tragedii na torach
Autor: Świętokrzyska Policja

Dzisiaj (22.09) około godziny 10.00, w rejonie dworca kolejowego w miejscowości Czostków (powiat włoszczowski) maszynista zauważył kobietę, która weszła na tory w miejscu niedozwolonym. Natychmiast rozpoczął hamowanie jednak pociąg nie był w stanie w porę wyhamować. Kobieta znalazła się pod będącym w ruchu składem towarowym. Gdy pociąg się zatrzymał 45-letni maszynista zauważył kobietę, która o własnych siłach wyszła spod wagonów. Okazało się , iż 80-latka miała ogromne szczęście, gdyż nie odniosła żadnych obrażeń - relacjonuje policja.

Dwa dni, dwie seniorki o mały włos od tragedii na torach
Autor: Świętokrzyska Policja

Przypominamy, iż nierozsądne zachowanie na przejazdach kolejowych, przechodzenie w miejscach niedozwolonych przez torowiska, nie stosowanie się do znaków znajdujących się przy przejazdach lub ich lekceważenie może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Przejazdy kolejowe i torowiska na całej swojej długości to niebezpieczne miejsca. Dlatego tez prawo zabrania wstępu i przebywania m.in. na obszarze torowisk, a tym bardziej przechodzenia przez nie w miejscu do tego nieprzeznaczonych.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ. Co oznaczają te skróty?

Pytanie 1 z 10
Co oznacza skrót PKP?
Pociągi jechały na czołówkę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE