Świętokrzyski policjant uratował życie 4-letniej dziewczynce. Co się wydarzyło?

2022-06-02 11:04
Świętokrzyski policjant uratował życie 4-letniej dziewczynce. Co się wydarzyło?
Autor: Świętokrzyska Policja

Policjantem jest się zawsze, nie tylko w czasie służby. Udowodnił to sierżant Łukasz Piotrowski. Uratował on 4-letnią dziewczynkę, która zasłabła i zaczęła się dusić. Ojciec dziecka zaczął wołać o pomoc. Na ich szczęście, z ratunkiem przyszedł policjant z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy, który w czasie wolnym spacerował nieopodal.

Świętokrzyski policjant uratował życie 4-letniej dziewczynce. Co się wydarzyło?

Taka sytuacja spotkała wczoraj, po godzinie 18 sierż. szt. Łukasza Piotrowskiego z kieleckiej drogówki - informuje Świętokrzyska Policja. Funkcjonariusz wraz z rodziną szedł nieopodal jednego z bloków przy ul. Marszałkowskiej. W pewnym momencie usłyszał głośny krzyk z wołaniem o pomoc. W jednym z okien mundurowy zauważył mężczyznę, który pilnie kogoś wołał o pomoc. Funkcjonariusz szybko pobiegł do mieszkania, gdzie jak się okazało, 4-latka zaczęła się dławić i tracić przytomność. Ojciec dziecka wołał swoją żonę, która wyszła z mieszkania. Policjant szybko polecił mężczyźnie wezwanie zespołu pogotowia, a sam przystąpił do udzielania pierwszej pomocy. Udrożnił dziewczynce drogi oddechowe i uniemożliwił dalsze dławienie się. Po chwili 4-latka zaczęła odzyskiwać świadomość i normalny oddech.

Dziewczynka została przekazana medykom, którzy zabrali ją do szpitala. Jest już pod ich opieką, głównie dzięki błyskawicznej reakcji sierżanta Łukasza Piotrowskiego.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE