Starachowickie MORSY z klubu Wektor zainaugurowały sezon [ZDJĘCIA]

2021-10-25 8:54
Starachowickie MORSY z klubu Wektor zainaugurowały sezon
Autor: facebook.com/Starachowicki Klub Morsów WEKTOR Starachowickie MORSY z klubu Wektor zainaugurowały sezon

Temperatura wody 10 stopni, temperatura powietrza około 5 stopni, może odrobinę za ciepło, ale na inaugurację sezonu wręcz idealnie. Morsy ze starachowickiego klubu "Wektor" po raz pierwszy w tym sezonie zanurzyły się w wodzie na kąpielisku "Piachy". Było uroczyście z dodatkowymi atrakcjami i ... wyjątkowa rocznica w rodzinie "morsów".

Mieliśmy dziś( niedziela 24.10) wszystko czego potrzeba do udanej inauguracji morsowego sezonu. Nade wszystko my – sformalizowani klubowicze i sympatycy starachowickiego WEKTORA, którzy licznie przybyli nad urokliwe, jesienne Piachy. Stęsknieni za morsowymi doznaniami i byciem ze sobą, ukontentowani, że lada chwila będziemy czerpać frajdę z nurzania się w zimniuchnej wodzie. W dobre humory wprawiła nas aura. Po wichurach poprzednich dni zostało już tylko wspomnienie. Prawie idealnie równą taflę wody muskał delikatny wiaterek. Było rześko (powietrze: 5 stopni) i słonecznie. - opisali pierwszą jesienno zimową kąpiel morsy z Wektora.

Energetyzująca kąpiel, którą kwalifikujemy jako pierwsze w tym sezonie morsowanie (temperatura wody: 10 stopni!) była wstępem do dalszej, dobrej zabawy, którą przenieśliśmy do pobliskiego ogródka. Trochę się w związku z tym na Piachach zasiedzieliśmy. Niedziela była szczególną. Nie dość, że zainaugurowaliśmy sezon to jeszcze mogliśmy celebrować pierwszą rocznicę ślubu naszych klubowiczów: Gosi i Damiana. Był okolicznościowy tort i moc życzeń. Sto lat szczęścia dla Was! - piszą na Facebooku starachowickie morsy.

Rocznica w rodzinie starachowickich morsów
Autor: facebook.com/Starachowicki Klub Morsów WEKTOR Rocznica w "rodzinie" starachowickich morsów

Takie pływanie ma wiele korzyści. Morsowanie poprawia nie tylko zdrowie psychiczne ale także dobrze wypływa na naszą odporność oraz zdrowie. To ważne szczególnie w czasie pandemii, pozwala też łamać swoje bariery i strefy komfortu.

Starachowickie MORSY z klubu Wektor zainaugurowały sezon 2021/22
Autor: facebook.com/Starachowicki Klub Morsów WEKTOR Starachowickie MORSY z klubu Wektor zainaugurowały sezon 2021/22

Morsowanie w ciągu ostatnich kilku lat wyraźnie zyskuje na popularności. Prawdziwa fala uderzyła w mediach społecznościowych na początku 2021 roku, gdy sieć zaczęła zalewać masa zdjęć osób, które zdecydowały się wejść do lodowatej wody w stroju kąpielowym, czapce i rękawiczkach, na własnej skórze doświadczając, co takiego inni widzą w morsowaniu.

Do morsowania trzeba się odpowiednio przygotować. Osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z tym ekstremalnym sportem wcześniej powinny skonsultować się ze swoim lekarzem. Morsowanie nie jest zalecane dla osób z problemami krążenia czy chorobami serca. Warto też dołączyć do grupy osób, które ten sport uprawiają już od jakiegoś czasu. Przed wejściem do lodowatej wody obowiązkowa jest rozgrzewka - radzą lekarze.

Na morsowanie obowiązkowo trzeba zabrać ze sobą: kąpielówki i ręcznik, klapki, albo inne buty do wody, ciepłe rękawiczki oraz czapkę, przyda się także karimata, na której będziemy mogli się przebrać. Przypominamy też, że starachowicki klub morsów "Wektor" spotyka się w każdą niedzielę o godzinie 11:00 na kąpielisku "Piachy".

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Czy wiesz, kiedy przypadają różne rodzinne święta w ciągu roku?

Pytanie 1 z 8
Kiedy wypada Dzień Matki?
Morsy z Olsztyna zainaugurowały kolejny sezon zimowych kąpieli - 3 października 2021 Plaża CRS Ukiel
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE