Radna Zięba walczy ze smogiem na os. Michalów. Pomagają jej strażnicy miejscy

2020-02-17 13:57
Straż Miejska Starachowice
Autor: fb Marta Zięba

Plenerowy pokaz ekologicznego rozpalania w domowych piecach grzewczych odbył się w niedzielę obok kościoła na os. Michałów. Starachowiccy strażnicy instruowali mieszkańców jak ekonomicznie i ekologicznie palić w piecu tzw. metodą od góry. W pokazie wzięło udział ponad 50 osób.

„Nie chodzi tylko o walkę ze smogiem, ale uświadomienie mieszkańcom jak można w ekologiczny sposób rozpalać w piecach, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Nasza dzielnica jest bardzo specyficzna dominuje tu zabudowa jednorodzinna– mówi radna tego osiedla, inicjatorka akcji Marta Zięba.

radna Marta Zięba

Jak zatem prawidłowo palić w piecu?

„Najpierw wsypujemy węgiel do pieca, wkładamy drewno, rozpałkę, rozpalamy – instruuje Andrzej Heba, ze Straży Miejskiej w Starachowicach. Tak rozpalać można w każdym urządzeniu grzewczym, które ma wlot powietrza pod ruszt, a wylot spalin u góry paleniska. Chodzi m. in. o kotły domowe, kominki i piece kaflowe”.

Straż Miejska Starachowice
Autor: fb Marta Zięba

Gdzie najczęściej popełniamy błąd podczas palenia w piecu?

strażnik miejski Andrzej Heba

Taka akcja na os. Michałów odbyła się po raz pierwszy. W pokazie wzięło udział około 50 osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE