Przybywa ścieżek rowerowych w Starachowicach! Będziecie korzystać?

2022-11-28 14:25
Ścieżki rowerowe w Starachowicach
Autor: UM Starachowice/Leszek Kowalski Ścieżki rowerowe w Starachowicach

Starachowicki system ścieżek rowerowych w mieście wciąż się rozrasta. Dziś dokonano odbioru prac związanych z budową ścieżki rowerowej w rejonie ul. 1 Maja i ul. Stromej. W tym miejscu powstał ciąg pieszo-rowerowy długości około 1200 metrów.

Przybywa ścieżek rowerowych w Starachowicach! Będziecie korzystać?

Dziś odbieramy kolejne prace inwestycyjne związane z budową ścieżek rowerowych w mieście. Dziś przyszedł czas na przebudowaną ulicę 1 Maja. To ulica niezwykle ważna dla naszego miasta. Ważna, bo prowadząca przede wszystkim do największego pracodawcy w mieście – firmy MAN, ale także do innych zakładów pracy mających swoje siedziby na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przy tej ulicy znajdują się również placówki oświatowe, w tym również Szkoła Podstawowa nr 1, a jak dobrze wiadomo stworzenie systemu ścieżek rowerowych ma służyć bezpieczeństwu i jeszcze lepszej komunikacji – powiedział Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Powstanie ścieżek rowerowych w mieście ma zapewnić możliwość bezpiecznego dojazdu dzieci i młodzieży do szkoły. Ale system ścieżek to nie tylko udogodnienie dla młodszych mieszkańców miasta. Budujemy i tworzymy je również dla osób pracujących. Wszystko po to, aby szczególnie w okresie letnim, wiosennym czy jesiennym mogli przesiąść się na swoje jednoślady i dostać się do pracy – dodał Materek.

Gdzie powstaną nowe ścieżki rowerowe?

  • Część 1: na zachód od Ronda Górników Starachowickich wzdłuż ul. Szkolnej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Radomskiej, z rondem na przecięciu ul. Radomskiej i ul. Batalionów Chłopskich oraz ul. Batalionów Chłopskich.
  • Część 2: od ronda Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wzdłuż ul. Jadwigi Kaczyńskiej przez Skwer Ofiar Zbrodni Katyńskiej, wzdłuż ul. J. Kaczyńskiej, ul. Bankowej do ronda gen. Hedy Szarego.
  • Część 3: wzdłuż ul. Marszałka Piłsudskiego z połączeniem do ul. Wielkopiecowej oraz parkingiem przed Muzeum Przyrody i Techniki.
  • Część 4: od Ronda Solidarności, połączenie ze ścieżką rowerową przy ul. Kopalnianej, wzdłuż ul. Słonecznej do pasażu Staffa.
  • Część 5: ul. Na Szlakowisku, od ul. Józefa Piłsudskiego do ul. Armii Krajowej, do skrzyżowania z ul. Oświatową oraz do istniejącej ścieżki rowerowej przy ul. Staszica.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Zbudują drogi rowerowe na Mokotowie kosztem miejsc parkingowych
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE