Pijany rowerzysta wjechał w auto osobowe. Mandat: ponad 3,5 tysiąca zł

2022-07-07 10:38
Pijany rowerzysta wjechał w auto osobowe
Autor: pixabay.com Pijany rowerzysta wjechał w auto osobowe/zdjęcie ilustracyjne

Słono zapłaci za swoją nieodpowiedzialność 27-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej. Poruszając się rowerem wjechał pod skodę. Nie doznał większych obrażeń, ale w organizmie miał promil alkoholu. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem w kwocie 1050 złotych, a za jazdę po pijanemu będzie musiał zapłacić 2500 złotych.

Do tego zdarzenia doszło w środę po godzinie 17. Skarżyscy policjanci odebrali sygnał o potrąceniu rowerzysty w rejonie skrzyżowania ulicy Kochanowskiego z Powstańców Warszawy.

Na miejscu mundurowi ustalili, że jadący rowerem 27-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy skody i wjechał wprost pod koła osobówki. Na szczęście, prócz otarć naskórka nie doznał poważniejszych obrażeń. Pomocy udzielili mu medycy. Po zbadaniu stanu trzeźwości uczestników zdarzenia wyszło na jaw, że rowerzysta ma w organizmie promil alkoholu – relacjonuje Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy KPP w Skarżysku-Kamiennej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna został ukarany wysokimi mandatami. Za spowodowanie kolizji będzie musiał zapłacić 1050 złotych, a za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości 2500 złotych.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ. Sprawdź wiek swojej duszy i umysłu

Pytanie 1 z 10
Jak lubisz spędzać czas wolny?
Pościg za pijanym rowerzystą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE